2022’nin En İyi Kripto Analisti Açıkladı! Son Gülen İyi Gülecek!

Efsane geri döndü ancak fazlasıyla yaralı. Peki piyasaya dair güncel beklentisi ne yönde?
22:00
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasalarını kasıp kavuran bir isim vardı ve 2 aydır büyük ölçüde sessizliğini koruyordu. Sessizliğini bozan isim geçtiğimiz yıl yaptığı doğru tahminlerle aylarca adından söz ettirmişti. Sürpriz bir şekilde piyasa toparlanması başladığı için üstü çizilmiş olsa da kendinden emin bir açıklama yaptı.

Capo Bitcoin Yorumu

2022 yılının son 6 ayında verdiği hedefler tek tek gerçekleştiği için yüz binlerce takipçiye ulaştı. Bitcoin ve altcoinler için devasa bir düşüş beklerken işler aniden tersine döndü ve BTC fiyatı Şubat ayında 25.250 dolara ulaştı. Bu onun için de bir sürprizdi ancak hedeflerinden vazgeçmiş değil. Capo son yükselişin sebebini ve neden görüp görebileceğimiz en büyük boğa tuzağı olduğunu anlatıyor. O halde Capo’ya kulak verelim.

“Benimle alay edenlerin aksine ben hiçbir zaman burada şöhret peşinde koşmadım ve herkese karşı saygılı oldum. Ben Bitcoin henüz 40.000 dolar seviyelerindeyken piyasadan çıktım yani yerel dipte ayrılmış değilim. Eğer hepiniz dip bölgelerden alım yaparak para kazanmaya başladıysanız neden bunun keyfini çıkarmak yerine beni eleştiriyorsunuz? Elbette son sıçramayı önceden görmedim ve bunu inkar etmiyorum. AI anlatısı birçok altcoinde beklenenden çok daha büyük rallilere neden oldu. Bence halen şimdiye kadarki en büyük boğa tuzaklarından birini görüyoruz. Tüm bu hareket yapay olarak BUSD ve USDC ile destekleniyor. Kanıtlar ortada ve bu net bir ayı piyasası rallisi ve hedefimi korumaya devam ediyor. Bitcoin için 12.000 dolarlık asıl dip beklentim devam ediyor”.

Bitcoin Düşer Mi?

2021 sonunu hatırlayın her düşüşte fiyat buradan sıçrayacak diyen uzmanlar görüyorduk. Bunlardan biri de BTC 40.000 dolara düşene kadar Capo idi. Sonrasında LUNA, FTX ve diğer olayların ardından Bitcoin fiyatının 15.500 dolara kadar düştüğünü gördük. Herkesin kesin kanaat edindiği fikirler genelde bu piyasada ters tepiyor ve 2022 son çeyrekte büyük kalabalıklar 12.000 doların Bitcoin için kesin biçimde geleceğine inanıyordu. Gelmedi, Bitcoin fiyatı dipten sonra can sıkan yatay seyrini sürdürdü ve Ocak ayında devasa bir ralli başlattı.

Bugün Bitcoin fiyatı 24.300 doların üzerinde ve evet halen sevinmek için çok erken. SEC’in devam eden baskısı, Genesis’in sonuçlanmamış iflası, enflasyon düşüş hızındaki yavaşlama, bu hafta dillendirilen 50bp faiz artışı söylemleri ve daha fazlası önümüzdeki günlerde yaşanabilecek büyük bir düşüş dalgası için harika bahaneler olurdu. Ancak 2022 yılında açığa satıştan kazanç elde etmeye alışan kalabalıkları terbiye edilmesi gerekiyor. Muhtemelen bu yüzden Bitcoin fiyatı istikrarlı biçimde yükseliyor, daha fazla short pozisyon tasfiye ediliyor ve geçtiğimiz yılın tam tersi günlerini yaşıyor gibiyiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar