X


2020’ye Damga Vuran Kripto Para, Yüzde 1.600 Yükseldi

2020 yılında bu tarihe kadar en çok kazandıran kripto para belli oldu.
19:54
17 Temmuz 2020

2020 yılı sadece kripto para sektörü için neredeyse bütün dünya ve finans piyasaları için oldukça çalkantılı geçiyor. Yaşanan Koronavirüs krizinin yanı sıra Bitcoin’in 3.700 dolara düşüp buradan 10.000 dolara yükselmesi, uzun süre unutulmayacak gibi duruyor.

Bunlara ek olarak merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının ortaya çıkması ve bunların rekor yükselişler elde etmesi, birçok kripto para yatırımcısının diğer yatırımcılara söz edeceği bir dönem oluşmasını sağladı. Şimdiye kadar 2020 yılına damga vuran kripto paralardan birisinin de DeFi alanından olması, hiç şaşırtıcı olmasa gerek.

LEND, 2020’nin En Çok Kazandıranı Oldu

Aave (LEND), aslında Compound ile başlayan DeFi furyasının en çok kazandıranı olmuş gibi gözüküyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle LEND’in 1 Ocak 2020 tarihinden bu yana tamı tamına %1.600 yükseliş elde ettiği görülüyor. Rallinin büyük bir kısmının son 7 hafta içerisinde gerçekleşmesi, bu patlamanın ne kadar güçlü olduğunu göstermekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

IntoTheBlock isimli blockchain araştırma şirketinin verilerine göre bu rallinin mimarları kısa vadeli alım satım yapan bireysel yatırımcılar gibi gözüküyor. Yatırımcıların büyük bir kısmının yield farming olarak bilinen yöntemi kullanmak için LEND alım satımı yaptığı da ifade edilmekte. Merkeziyetsiz kredi verme platformu olan LEND’in %1.600’lük yükselişi, önümüzdeki aylarda da etkisini gösterebilir ve daha fazla yükseliş görülebilir.

DeFi sektörünün büyümesi belki de yeni LEND’ler görmemize ve kripto para sektörünün patlama yaşamasına neden olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar