reklamı kapat

2019’da Bitcoin’e Rekor Getiren Gelişme Yine Gündemde

Bitcoin boğaları MACD indikatörü sayesinde yeniden yükselişe mi geçecek?
20:00
4 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) Mayıs ayının ilk haftasına oldukça kötü bir başlangıç yaparak 8.700 dolar bandının altına kadar indi ve yatırımcılara 7.000 dolara inişin mümkün olabileceği korkusunu yaşattı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.700 dolardan işlem gören BTC, şu an düşüş yaşasa da önemli bir indikatöre göre yakında yükselişe geçebilir.

MACD olarak bilinen ve RSI ile birlikte bir varlığın fiyat hareketini takip etmek için kullanılan en etkili unsurlardan birisi olan bu indikatör, bir haftalık Bitcoin grafiğinde yeniden pozitif görünüme geçti. Daha önce 2019 yılının boğa koşusunun arifesinde görülen bu sinyal ile beraber fiyat %300 gibi önemli bir artış yaşamıştı.

2019 yılının Ocak ayında fiyat henüz 3.000 dolar seviyelerindeyken görünen indikatörün devamında ve Temmuz ayında BTC/USD işlem çiftinin 13.900 dolara kadar çıktığı görülmüştü. Bu indikatörün tekrar kendisini göstermesi ve boğaların yanında olduğunu belli etmesi yakında başka bir parabolik yükseliş gelebileceğini düşündürüyor.

Bitcoin Halving Yükseliş Mi Getirecek?

Bunun yanı sıra Bitcoin Halving’in de çok yaklaşmış olması fiyatta oldukça sert hareketler yaşanabileceğini gösteriyor. Eğer Bitcoin Halving sonrasında fiyat yükselişini devam ettirirse, MACD indikatörünün de etkisi ile birlikte orta vadede yine rekor artışlar gerçekleşebilir. Önde gelen analistlerden birisi olan Josh Rager ise henüz yükselişin heyecanı yaşanırken attığı tweet’inde 7.800 dolara kadar düşüş gelebileceğini belirtmişti.

Bu da Halving öncesinde sert bir düşüş daha görebileceğimizi gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.