reklamı kapat

2012’de Bütün Bitcoin’lerini Satıyordu: Ünlü Yatırımcı Konuştu

Bitcoin'in öncülerinden olan Mandrik, 2012 yılında yaşadıklarını anlattı.
22:00
21 Mayıs 2020

George Mandrik, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) konusunda ilk yatırımı yapan öncü isimlerden birisi olarak biliniyor. Mandrik bunun yanı sıra Charlie Shrem’in Bitinstant kripto para borsasının eski mühendislerinden de birisi ve sektörde ciddi bir tanınmaya ve saygıya sahip.

Mandrik, sektörün en eskilerinden birisi olsa da kendisi de Bitcoin konusunda paniğe kapılıp mantıksız satışlar yapmaya çok yaklaştığını bir tweet ile kabul etti. Dün, Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülen bir kripto para cüzdanından 40 BTC transferi yapılması da benzer şekilde yüzlerce yatırımcının ellerindeki BTC’leri satmasına neden olmuş ve fiyatta önemli bir düşüş getirmişti.

Bütün BTC’lerini Panik Yüzünden Satıyordu

Mandrik de 2012 yılında benzer bir panik nedeniyle elindeki tüm BTC’leri neredeyse sattığını açıkladı. 2012 yılında bir Bitcointalk forum gönderisinin “her” cüzdanın özel anahtarının olduğu bir siteye yönlendirme yaptığını belirten Mandrik, bu olay sonrası paniğe kapıldığını ve kafasının karıştığını belirtti.

Buna rağmen gönderinin altında insanların ne yazacağını ve konuşacağını beklemek istediğini belirten Mandrik, elindeki her şeyi satmaktan son anda vazgeçtiğini ima etti. İnsanların en saçma sebepler yüzünden paniğe kapılıp ellerindekini sattığını belirten Mandrik, sonra hepsinin pişman olduğunu belirtti.

Bu da aslında insanların kısa sürede ortaya çıkan FUD yani panik haberlerine aldırış etmeden, biraz daha beklemesi gerektiğini açık bir şekilde gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.