2 Milyar Dolarlık Fon Geldi! Binance CEO’su Paylaştı!

Ne FUD bitiyor ne de yeni yatırımlar. Kripto paralar yeni dört yıllık döngüsüne hazırlanıyor. Kurumsal ilgi daha büyük bir boğa sezonunun habercisi olabilir.
16:50
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları Ocak ayından bu yana devasa alımlar gördü ve Bitcoin fiyatı hızlı bir toparlanma yaşadı. Son ralli 24.000 dolar seviyesinden döndü ve 21.400 dolarlık destek BTC tarafından test edildi. Ancak dün yine aşırı alımlarla birlikte fiyatın 22.800 dolara doğru yolculuğa çıktığını gördük. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin bu seviyeye yakındı.

Milyar Dolarlık Kripto Fonu

Binance CEO’su CZ birkaç dakika önce resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Abu Dabi’nin teknoloji ekosistemi Hub71, bölgedeki Web3 ve blockchain teknolojisi girişimlerini desteklemek için 2 milyar dolarlık yeni bir girişim başlattı. CZ bu haberi tüm FUD’a rağmen kurumsal ilginin kripto sektörüne devam ettiğini göstermek için paylaştı. Bugün yapılan basın açıklamasına göre, Hub71+ Dijital Varlıklar ekosistem girişimi, girişimcilere çok çeşitli programlara ve potansiyel kurumsal, hükümet ve yatırım ortaklarına erişim sağlayacak. Program ayrıca Abu Dabi’ye taşınan işletmeleri destekleyecek ve girişimlerin Orta Doğu ve küresel pazarlarda büyümesini teşvik edecek.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti uzun zamandır kripto endüstrisine olumlu yaklaşıyor. Şehrin uluslararası finans merkezi 2018 yılında dijital varlık yönetmeliğini uygulamaya koydu. ABD’nin kripto için net bir yasal çerçeve oluşturamadığı ortamda BAE bazı riskli adımlar atarak kripto şirketlerini kendine çekmeyi başardı.

Kriptoda Hızlı Olan Kazanacak

Singapur ve BAE bu konuda hızlı davranıyor. Birçok ülke kripto şirketleri için yasal çerçeve oluşturamamışken onları regüle eden devletler trilyonlarca dolarlık Web3 potansiyelini gördüğü için erkenden harekete geçti. ABD’li Cumhuriyetçiler ise inovasyonu engelleyecek yasal düzenlemelerin ülkeye zarar vereceğini düşünüyor. Nitekim bu konuda da haklılar. Milyarlarca dolarlık bütçeyi Web3 odağında kripto şirketlerine akıtan ülkeler burada büyük bir potansiyel görüyor.

Ocak ayında birkaç saat içinde 3,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleşti ve yüz milyarlarca dolalrık finans şirketlerinin kripto alanındaki çalışmaları devam ediyor. Tüm bunlar bize gelecekte Web3 odaklı dünyanın ne denli büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki aylarda daha fazla kurumsal fonun bu alandaki yatırımlarını duyabiliriz. Bu da uzun vadede kripto sektörünün büyümeye devam edebileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar