reklamı kapat

10 Yıldır Hareket Etmeyen 50 Bitcoin (BTC) Transfer Edildi

Satoshi'nin döneminden kalan cüzdandaki 50 Bitcoin transfer edildi.
20:11
2 Ekim 2020

2009 y ılının Şubat ayından beri hiçbir şekilde hareket ettirilmemiş 50 Bitcoin’in şimdi yeniden harekete geçtiği ortaya çıktı. Telegram botu BTCparsers tarafından yayınlanan açıklamada, 19h7oPeqkQeQAqKcNTGKkKr1Xd2AZ85xL2 cüzdan adresinde bulunan 50 BTC’nin hareket ettirildiği ve bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığı belirtiliyor.

Aslında bu durum yakın zamanda daha yaşanmış ve piyasada büyük bir korkuya yol açmıştı. Satoshi Nakamoto’nun madencilik algoritmasını inceleyen uzmanlar, 20 Mayıs tarihinde hareket ettirilen 50 BTC’nin Satoshi’ye ait cüzdanlardan birisinde bulunduğunu ifade etti ve bu durum Satoshi Nakamoto’nun geri dönüp her şeyi satmaya başladığının düşünülmesine yol açtı.

20 Mayıs Tarihindeki Bitcoin Paniği Yaşanmadı

Satoshi’nin toplamda 1 milyondan fazla Bitcoin’e sahip olduğu biliniyor ve bu durum doğal olarak paniğe yol açtı. Bitcoin fiyatı o tarihlerde %7 gibi sert bir düşüş yaşadı ve her şey dakikalar içerisinde gerçekleşti. Ancak şimdi hareket ettirilen 50 BTC’nin Satoshi Nakamoto ile ilgili olmadığı, sadece oldukça eski dönemden kalma olduğu biliniyor.

 Bu durum, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarından birisinin sadece elindekini bozdurmak istemiş olabileceğini veya aslında başka bir cüzdana aktarım yaptığını gösteriyor olabilir. Bitcoin fiyatı bu olaydan sonra herhangi bir sert düşüş yaşamadı ve 20 Mayıs tarihindeki gibi bir korku oluşmadı. Yine de 10 yıl öncesindeki BTC‘lerin şimdi hareket ettirilmesi piyasayı bir süre meşgul edebilir gibi gözüküyor.


Satoshi Nakamoto dönmemiş olsa da o tarihlere ait bir cüzdanın transfer gerçekleştirmesinin bile ne kadar büyük bir etki yaratabildiği ve bütün gözleri üzerine çektiği görülüyor. Bu da Satoshi’nin gerçekten dönmesi durumunda piyasanın eskisi gibi olamayacağını göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.