reklamı kapat

10 Milyon Dolarlık Madencilik Ekipmanı Böyle Yandı!

10 Milyon dolarlık Bİtcoin madencilik ekipmanı kül oldu.
16:00
1 Ekim 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) hash rate’i 30 Eylül tarihinde ciddi bir hareketlilik yaşadı ve bunun sebebi şimdi ortaya çıkmakta. Basınla paylaşılan bilgilere ve bir videoya göre, yaklaşık 10 milyon dolar değerinde BTC madencilik ekipmanı yangında adeta kül oldu.

 Madencilik devi Innosilicon’un dev veri merkezi olduğu iddia edilen konum, Pazartesi günü yandı. Yukarıdaki videoda ise yangına rağmen bazı cihazların çalıştığı görülmekte ve duyulmakta. Dovey Wan konu hakkında yayınladığı tweet içerisinde yanan cihazların tahmini bedelinin 10 milyon dolar olduğunu vurguladı. Innosilicon ise basın saati itibariyle konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Bitcoin Hash Rate’i Geriledi

Blockchain.com üzerindeki Bitcoin hash rate verilerine bakıldığında ise BTC hash rate’inin 29 Eylül tarihinde saniyede 86.263,993 olduğu, 30 Eylül tarihinde ise bunun 82.458,153’e gerilediği görülmekte.

Bitcoin bundan birkaç ay öncesine kadar neredeyse her hafta yeni bir hash rate rekoru kırarak geçtiğimiz haftalarda 100 kentilyon gibi inanılmaz bir seviyeye ulaşsa da, daha sonra yaşanan esrarengiz fiyat düşüşü ağı da etkisi altına almış ve hash rate’i geçici süreliğine yüzde 40 düşürmüştü. Hash rate 4 gün önce yeniden kendine gelip eski oranına ulaşmayı da başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun