X


10.000 Bitcoin Madencilik Cihazı “Kayıplara Karıştı”

Bitmain'in başındaki "sansasyonel" olaylar devam ediyor.
20:15
24 Temmuz 2020

Kripto para madencilik devi Bitmain bünyesinde devam eden taht kavgaları, şimdi de şirketi milyonlarca dolarlık zarara uğratacak bir olay ile gündeme yansıdı. Jihan Wu ve Micree Zhan arasında devam eden kavgalarda şirket de iki yönetici arasında resmen gidip geldi. Şimdi gündeme gelen olay ise 10.000’den fazla Bitcoin madencilik cihazının kayıplara karışması, kısaca çalınması ile ilgili.

Bitmain’in sahip olduğu Antminer’ın WeChat kanalı üzerinden yapılan bir duyuruda, eski Bitmain çalışanlarının “yasa dışı bir şekilde” 10.000 Antminer Bitcoin madencilik cihazını başka yere götürdükleri belirtildi. Cihazların Moğolistan içerisinde bulunan bir Bitmain tesisinde yer aldığı, şu anki yerlerinin ise bilinmediği belirtildi.

Pahalı Bitcoin Madencilik Cihazları Çalındı

Aralarında S17 ve T17 gibi pahalı modellerin de aralarında bulunduğu bu devasa envanterin “şirket ve müşterileri için ciddi ekonomik zararlara mal olduğu” belirtildi. Olayın polise ve güvenlik güçlerine aktarıldığı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Çalınan cihazlar sadece Bitmain’e ait olanlarla sınırlı değil. 10.000 Bitcoin madencilik ekipmanı arasında Bitmain aracılığıyla madencilik yapan kişilerin donanımlarının da yer aldığı belirtiliyor. Kurucu ortak Micree Ketuan Zhan konu hakkında yaptığı açıklamada Jihan Wu’nun bu donanımları çalmaktan sorumlu olduğunu belirtti.

Jihan Wu ve Micree Zhan arasındaki Bitmain savaşları ise tüm hızıyla devam ediyor gibi gözüküyor. Bu durumun Bitcoin madencilik devine zarar verdiği ise net bir gerçek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar