reklamı kapat

1 Gecelik Volatilite 230 Milyon Dolarlık Bitcoin’e Mal Oldu!

BitMEX üzerinde tasfiye olan long ve short pozisyonların miktarı dudak uçuklatıyor.
17:00
3 Haziran 2020

Bitcoin son birkaç gündür inanılmaz bir volatilite yaşıyor ve bu durum özellikle vadeli işlem platformlarını kullanan kişilerin ciddi anlamda canını yakmış gibi gözüküyor. Bitcoin’in kısa süre içerisinde 10.400 dolardan 9.200 dolara ve hatta BitMEX kripto para borsası üzerinde 9.000 dolar bandının da altına inmesi, yatırımcıları sert bir şekilde vurdu.

230 Milyon Dolarlık Bitcoin Pozisyonu Tasfiye Oldu

Bitcoin long yani yükseliş pozisyonu açan yatırımcıların 111,5 milyon dolarlık zarara uğradığı ve tasfiye olduğu, buna karşın daha önceki beklenmeyen yükseliş anında da 111,3 milyon dolarlık short pozisyonun tasfiye olduğu öğrenildi. Bitcoin’in dakikalar içerisinde %8 yükseliş elde edip 9.560 dolardan 10.400 dolara sıçraması short pozisyon açanların felaketi olmuştu.

Bundan sonra büyük bir çoğunluğun yükseliş beklentisi içerisine girdiği ve o fiyatlardan BTC alanların bile olduğu görülmüştü. Bitcoin ise yine beklenmeyeni yaparak sert bir düşüş ile 111 milyon dolarlık long pozisyonun tasfiye olmasına yol açtı. Bu esnada spot kripto para borsalarından ne kadar BTC satıldığı ise bilinmiyor.

Bazı yatırımcılar ise BitMEX kripto para borsası üzerindeki fiyat düşüşünün çok daha fazla olmasının, aslında bu düşüşte BitMEX’in bir parmağı olabileceğinin düşünülmesine yol açtığını savunmaktalar. BitMEX kripto para borsası zaman zaman böyle spekülasyonlar ile gündeme gelse de yatırımcıların BitMEX’ten vazgeçmedikleri yakın bir zamanda ortaya çıkmıştı.

Yine de Bitcoin’in böylesine sert hareketler ettiği anlarda BitMEX üzerindeki tasfiyelerin hep rekora yakın seviyelere ulaştığı biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.