Yüzde 70 Artabilir! Gözler Popüler Ethereum Rakibi Altcoine Çevrildi!

Yüzde 70'lik yükseliş ihtimali artıyor. Peki hangi seviyeler kritik, önümüzdeki günlerde kaç doları görebilir?
21:00
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği popüler bir altcoin eğer kritik eşiği aşarsa fiyatı yüzde 70 artabilir. Güncel teknik veriler birçok altcoin için boğa kurulumları oluşturuyor ve Bitcoin’in bu süreçte kazanımlarını koruması önemli. Peki hangi popüler Ethereum rakibi altcoin bu kurulumu oluşturdu?

Solana (SOL)

On-chain ölçümler Solana için ciddi anlamda erime olduğunu söylüyor. Bunun ana nedeni, geçen ay piyasaya sürüldüğünde büyük bir ilgi artışına neden olan Bonk (BONK) tokenin adeta bir balon gibi sönmüş olmasıdır. Kripto piyasasındaki genel düşüşün de katkısıyla hype sona erdi. Sol Coin günlük grafikte Ağustos 2022’den bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu çizgi, en son 29 Ocak’ta olmak üzere iki kez reddedildi ve peşinden hızlı düşüşler yaşandı.

Düşüşten önce RSI tarafından düşüş eğilimi görüldü. Dahası, gösterge şu anda düşüş eğiliminin bir işareti olan 50’nin altında. Bu nedenle, Solana fiyatı direnç çizgisinden çıkmadığı sürece trend düşüş eğilimi olarak kabul edilir. Fakat son Bitcoin toparlanması Sol Coin için yeni bir hikayenin yazılabileceğini gösteriyor.

SOL Coin Yorum

Peki nedir bu yeni hikaye? Grafikteki önemli seviyenin üzerinde bir kırılma fiyatı 37 dolara doğru çekebilir. Buna göre %70’lik bir artış potansiyeli bulunuyor. Kısa vadeli, altı saatlik grafik, SOL fiyatının 30 Ocak’ta yükselen bir destek hattından düştüğünü gösteriyor. Daha sonra, 2 Şubat’ta direnç olarak doğruladı. Son 3 gündür SOL Coin fiyatı destek bölgesinin üzerinde bulunuyor. Ek olarak, altı saatlik RSI yükseliş sapması da kısa vadede toparlanmanın başlayabileceğini gösteriyor.

SOL Coin fiyatı azalan bir kanal içinde işlem görüyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici modeller içerir, yani nihai bir kırılma beklenir. Fiyatın kanalın üst kısmında işlem görüyor olması ve altı saatlik grafikteki yükseliş sapması yukarı yönlü kırılımın yani %70’lik potansiyelin gerçekleşme ihtimalini destekliyor. Tam tersi senaryoda Solana (SOL) 9 dolara doğru bir yolculuk başlatabilir. Yatırımcıların özellikle BTC cephesindeki ani dalgalanmaları da dikkate alarak risk profillerine göre hareket etmesi faydalı olabilir. Bugünlerde kripto paralar ortalamanın üzerinde volatil hareket ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar