Yüzde 33 Artış! Haftanın Kazanan Kripto Para Projelerinden!

Bu kripto para projesi, hakkında yayınlanan iyi haber sonucunda sadece 24 saatte yüzde 33'e varan kazanç sağladı. Yükseliş devam edecek mi?
22:30
29 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük hacmine sahip olan kripto para borsası Binance, 27 Ekim Perşembe günü Cosmos (ATOM) tabanlı bir altcoini “İnovasyon Bölgesinde” listelemesinin ardından proje yüzde 33’e varan kazanç elde etti.

Osmosis Açıklaması

Popüler kripto para borsası Binance, blok zincirler arası iletişimi (IBC) kullanarak zincirler arası işlemleri etkinleştirmeyi amaçlayan Cosmos yazılım geliştirme kiti (SDK) üzerine kurulu otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) protokolü olan Osmosis (OSMO) için alım satım hizmetlerini Perşembe günü kullanıma sundu. Listelenen kripto para projesi resmi web sitesinde token hakkında şu ifadelere yer veriyor:

Osmosis, kullanıcıların bağlanma eğrileri ve ağırlıklı varlık havuzları gibi benzersiz parametrelerle likidite havuzları başlatmasına olanak tanır. Osmosis’in teşvik yapısı uyarlanabilir. Yönetim, belirli havuzlar için likidite ödülü (LP) ödülleri uygulayarak stratejik olarak hedeflenen teşviklere izin verir. Ayrıca Osmosis, Balancer’a benzer şekilde gözetimsiz, kendi kendini dengeleyen, zincirler arası token endeksinin oluşturulmasına ve yönetilmesine izin veren zincirler arası varlıklar için adil bir şekilde başlatılan, özelleştirilebilir otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcıdır.

Yüzde 33 Kazanç

Haftanın önde gelen isimlerinden olan Osmosis’in yerel yönetim token’ı OSMO, Binance’in duyurusundan önce 1,30 dolar civarında işlem görüyordu. Listeleme kararının ardından %33 oranında fazla bir artışla 1,73 dolara yükseldi. Piyasa değerine göre 66. Sırada yer alan kripto para birimi, ulaşılan seviyenin ardından kısmen bir geri çeklime yaşadı. Token gün içerisinde %24 oranında artışla sabit kalmasına rağmen, yazı kaleme alındığında 1,55 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para biriminin ciddi fiyat artışına rağmen, 2021 yılı Mart ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.25 dolardan hala %87 oranından fazla geride. Ayrıca Binance’in “İnovasyon Bölgesi”, hızlı fiyat dalgalanmalarına daha yatkın olabilecek kripto para birimleri için özel bir ticaret alanı sağlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar