Reklam

Yükseltme Haberi İle Harekete Geçti! Bu Altcoinde Yüzde 75 Artış!

Bu kripto para birimi, yetkilileri tarafından verilen yükseltme haberi fiyatında yüzde 75 artış kaydetti. İşte ayrıntılar!
22:30
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Uzun süredir devam eden ayı sezonu geçtiğimiz ay içerisinde yaşanan volatilite ile daha durağan bir hareket ediyor. Ancak yaşanan düşüşlerin ardından bazı altcoinler yatırımcıların yüzünü bir nebze olsun güldürüyor. Bunlardan biri ise Blockchain üzerine kurulmuş merkeziyetsiz yönetim ağı oluşturmayı hedefleyen kripto para birimi Decred (DCR), mevcut piyasa koşullarına meydan okuyarak kaydettiği önemli kazançlar ile öne çıkan varlıklar arasında yer alıyor.

POS’a Geçiş

Kripto para birimi genel piyasa satışlarına paralel olarak 2022 yılı boyunca süregelen düşüşten oldukça zarar görmüş durumda. Ancak Proof-of-Work (PoW) ve Proof-of-Stake (PoS) mekanizmalarını birleştiren kripto para birimi, 246 dolarlık rekor bir fiyata ulaştığı 2021’in en yüksek seviyelerini yeniden kazanmayı hedefliyor.

DCR’nin değerindeki son artış kripto para biriminin ağ gelişimi ile ilişkili olduğu söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Decred lider geliştiricisi, web sitesini yükseltmek için güncellenmiş bir teklif paylaştı. Ayrıca yükseltme planının zaten hazır olduğunu ve yalnızca geri ödeme ve dağıtım iznini beklediğini belirtti. Planlanan web sitesi yükseltmesinde, kullanıcıların işlemlerini basitleştirmek amaçlanıyor. Decred yetkilileri yapmış oldukları açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Projenin en kritik yönlerinden biri kullanıcılar için işlemlerin basitleştirilmesi. Yükseltme planlanırken ortalama bir kişi için daha somut bir şekilde geliştirilmesi hedefleniyor. Web sitesinin gereksiz veya dağınık olarak görülen kısımları kaldırılarak site genel olarak daha kolay erişim imkânı sunacak. Ayrıca site, teklifin onaylanması durumunda dağıtılmaya ve mevcut sitenin yerini almaya hazır

Yüzde 75 Artış

Öte yandan son altı yıldır var olan Decred projesi, hibrit mekanizması sayesinde öne plana çıktı. Ayrıca protokol kapsamında kullanıcılara, topluluğun onayı olmadan tek bir kripto para biriminin veya bireyin işlem akışını kontrol edemeyeceği veya değişiklik yapamayacağı garanti edilir.

Yazı kaleme alındığında kripto para birimi son 24 saat içerisinde yaşadığı %75 oranında artışla 41 dolar seviyesinden işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 6 Ağustos’un erken işlem saatlerinde kripto para birimi 60 dolarda zirve yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar