Yine Bilebilir! Kasım Dibini Bilen Kripto Uzmanı Uyardı! BTC, ETH, DOGE, LTC, SHIB ve Diğerleri!

Uzman kripto analisti iddialı ve özellikle bir altcoin için yüzde 100'ün üzerinde artış beklediğini söylüyor.
11:31
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kasım ayındaki büyük düşüşte Bitcoin’in dibi bulmuş olabileceğini söyleyen uzman kripto analisti yine uyardı. Yakın zamanda büyük bir fiyat hareketini doğru tahmin ettiği için yeni tahminleri de yakından takip ediliyordu. Peki piyasaların geleceğine dair son yorumu ne anlama geliyor? Yatırımcılar önümüzdeki günlerde hangi seviyeleri beklemeli?

Bitcoin (BTC) Uzman Analist Görüşü

Kasım ayında Bitcoin’in dip seviyesini tahmin eden analist 24.700 dolarda varlıklarını sattı. DonAlt takma adıyla tanınan uzman analist 23.000 dolar seviyesinde yeni alım yaptığını açıkladı. Ancak bunun kısa vadeli bir yapboz seviyesi olduğu konusunda da takipçilerini uyardı. Kral kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 23.130 dolarda bulunuyor.

“Genel olarak, hedefime ulaşıldı ve pozisyona sahip olmadığım için kendimi çıplak hissettim, bu yüzden erken satın aldım. Ancak bu düşüş böyle devam ederse, aslında düşüş sinyalleri alıyorum. Aylık kapanışlardan önce düşüş vakasını geçersiz kılmak için bunun temelde pompalanması gerekiyor. Aksi takdirde, biraz sorun yaşayacağız. Burada biraz risk olduğunu düşünüyorum. Aylık kapanış bu şekilde olursa, aylık ve haftalık bir düşüş kurulumumuz olacak. Ve eğer burada zayıflık gösteriyorsak, önümüzdeki birkaç gün içinde aşağı doğru kırılırsak ve aylık kapanış kötü bir seviyede olursa 20.000 dolar seviyesinden tekrar Bitcoin satın almayı düşünebilirim. Henüz tam olarak emin değilim.”

Eğer kısa vadeli yükseliş beklentisi gerçekleşirse destek bölgesine gerileyen DOGE, LTC, SHIB ve diğer altcoinlerin ciddi sıçramalar yaptığını görebiliriz.

Kripto Paralar Yorum

Ethereum‘a gelince, DonAlt günlük, haftalık veya aylık zaman dilimlerinde USD grafiğini sevmediğini söylüyor. Bununla birlikte, ETH‘nin BTC ile eşleştirildiğinde daha iyi göründüğünü söylüyor.

“ETH’nin 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine bakıyorum. Bence 1.500 dolar, haftalıkta bu seviye… Bunun kırıldığını görmek istemem çünkü o zaman çift tepe başlıyor. Bu seviyenin üzerinde işlem yaptığımız sürece sorun yok gibi görünüyor ve bence genel olarak 1.500 dolar eviyesi iyi bir seviye. Eğer bombayı patlatırsak, bunun satın almak için iyi bir seviye olduğunu düşünüyorum, tabii ki bu kısa vadeli görüşüm.”

 Uzman kripto analistin en gözde altcoinlerinden biri de Litecoin (LTC)’dir. Ağustos ayında gerçekleşecek halving sebebiyle LTC Coin talebi güncel kalmaya devam ediyor. DonAlt şunları söyledi;

“Hedefim şu anda 220 dolar civarında. En iyi destek 77 dolar seviyesindeki haftalık destek. Bunun gerçekleşme olasılığının %50-50 olduğunu düşünüyorum, dolayısıyla bu her zaman almak isteyeceğim bir işlem. Yani ister 60 dolardan ister 90 dolardan gireyim, eğer pozisyonum olmasaydı teknik olarak sahip olduğum görüşle bir pozisyona sahip olmak isterdim.”

Kıdemli analist fiyatta %100’ü aşan bir ralli bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar