X


Yeni Geliştirilen Sabit Coin Bittrex’e Eklendi!

Son zamanlarda revaçta olan sabit coin'lere bir yenisi daha eklendi.
13:00
11 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

StableUSD (USDS) isimli yeni sabit coin (stablecoin), önemli kripto para borsalarından Bittrex’e eklendi. Seattle merkezli proje kripto – itibari para değişimlerini kolaylaştırmayı ve rakipleriyle rekabet düzeyine erişmeyi amaçlıyor.

StableUSD ABD dolarıyla 1’e 1 oranında desteklenen bir kripto para. Kullanıcılarının daha güvenli ve hızlı bir şekilde kripto – itibari para değişimi yapabilmesini amaçlayan şirketin TrueUSD, USD Coin ve Gemini Dollar gibi dişli ve yeni rakipleri bulunuyor. Stably CEO’su Mahraan Qadir sıkı rekabete rağmen piyasa liderleri olacaklarından emin.

Qadir stablecoin’lerin yasalar, lisans, emanet varlıkları, rezerv ve güvenlik riski gibi alanlarda bazı riskler tecrübe ettiğini dile getiriyor. Bu riskleri azaltarak hem güven inşa etmek hem de şeffaf olduğunu kanıtlamak için şirket kullanıcılar açısından ek koruma katmanları getirmeyi düşünüyor.

Tether’ın aksine USDS 1’e 1 dolar destekli olduğunu kanıtlamak için düzenli aralıklarla üçüncü parti denetlemeleri yaptıracak.

Bittrex’te listelenme

USDS geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük borsalarından Bittrex’te listelendi. Qadir’e göre bu büyük bir başarı.

Bu, yatırımcılara farklı opsiyonlar tanımanın ilk adımı. USDS ile işlem yapabilirler. Göreceğimiz daha fazla kullanım, talep ve likidite daha fazla seçim şansı tanıyacağımız anlamına geliyor.

Öte yandan Stably önümüzdeki haftalarda dünya çapında borsalarda token’ın listeleneceğini iddia etti. Şirketten yapılan açıklamada bu yönde çalışmaların sürdüğü ve daha fazla borsanın, işlem çiftinin ve likiditenin yolda olduğu kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar