Yeni DOGE Olabilir Mi? Solana’nın Shiba Coin’inden Dev Müjde!

Gündem yoğun, öldü denilen Solana kendi Dogecoin'i ile diriliyor. Üstelik Solana'nın Shiba Inu'su büyük bir müjde verdi. Ancak yatırımcılar dikkatli olmalı.
19:05
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Solana öldü denilirken Vitalik Buterin’in gece 01:30’da yaptığı destek paylaşımıyla yeniden gündem oldu. 8 dolara düşen fiyat bugün 13 doları aştı. Üstelik Solana topluluğunu heyecanlandıran yeni bir gelişme var. Bazı projeler onu terk etse de topluluk yeni Shiba Coin olma potansiyeline sahip bir altcoinle gündeme bomba gibi oturdu.

BONK Coin Nedir?

Solana‘daki en popüler meme coin olan BONK Coin sadece birkaç gün önce gündeme girdi. Solana topluluğu fazlasıyla yıpranmıştı ve başlatılan yeni projenin tek ama eğlenceydi. BONK Tokenlerinizle bir Shiba Inu cinsi köpeğin SBF’nin kafasına vurmasını sağlıyordunuz. Fakat bu “saçma” eğlence toplulukta karşılık buldu. İlgi katlanarak arttı ve eğer hype hemen sönmezse Solana ekosisteminin Dogecoin’i doğmuş olacak.

Fiyatı %2000’in üzerinde artan altcoin peş peşe popüler borsalar tarafından listeleniyor. Geçen hafta Solana fiyatının artmasına yardımcı olan meme coin, piyasadaki heyecanını koruyarak bugün de yükselişine devam etti. Yazı hazırlandığı sırada altcoin %50’nin üzerinde artışla alıcı buluyordu. Eğer Binance listelemesi de gelirse bu erken dönem yatırımcıların 8 sıfırken SHIB alanlara yakın para kazanması sağlayabilir. Veya birkaç gün sonra BONK unutulur ve fiyatı sıfıra gider, mevcut fiyattan alanlar da tüm parasını kaybetmiş olur. Evet burası kripto para piyasaları ve kesin diye bir şey yok.

BONK Coin Son Dakika

Resmi Twitter hesabına göre Bonk, mevcut fiyatıyla 1,2 milyon dolar değerindeki tüm token arzının yaklaşık yarım trilyonunu yaktı. Token, piyasa değeri açısından da diğer coinleri buldozer gibi ezip geçiyor. Yazı hazırlandığı sırada 2.500’üncü sırada ve 107 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Fiyatı ise 0,000001915 dolardır. 99 trilyonluk maksimum arzın 56 trilyonluk kısmı dolaşımda bulunuyor. Şimdilik Huobi ve Gate gibi birkaç kripto para borsasından temin edilebiliyor.

Solana’nın yerel tokenı SOL, en iyi NFT projeleri olan DeGods ve y00ts’in Polygon ve Ethereum’a geçtiğini duyurmasının ardından büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı ve geleceği konusunda panik ve şüphe hızla arttı. Fakat BONK Coin onun bir miktar toparlanmasına destek oldu.

Ancak bir sorun var Dune Dashboard, BONK’un ilk 20 sahibinin toplam token arzının %50’sini elinde tuttuğu konusunda uyarıyor. Bu ciddi bir risktir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar