Yatırımcı İlgisini Yeniden Kazanan Altcoin Yüzde 80 Yükseldi!

Kripto para piyasalarındaki toparlanmaya paralel paralel olarak Filecoin (FIL) de geçen hafta büyük kazanımlar kaydetti ve en büyük 100 kripto para arasında son 7 günde yatırımcısına en çok kazandıran altcoin oldu.
14:10
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasalarındaki toparlanmaya paralel paralel olarak, Filecoin (FIL) de geçen hafta büyük kazanımlar kaydetti. FIL, piyasa değerine göre en büyük 100 kripto para arasında son 7 günde yatırımcısına en çok kazandıran altcoin oldu.

6 Hafta Süren Konsolidasyon

Son altı hafta içinde Filecoin’in fiyatında istikrarlı bir yükseliş kaydedildi. Bu da kripto paranın son 24 saatte yüzde 20,3 yükselişle 2.4 milyar dolarlık piyasa değeriyle mevcut fiyatı olan 10,04 dolara ulaşmasına yol açtı.

Bu hızlı yükseliş, alıcıların 6,3 dolar direnç seviyesinin altında gerçekleşen altı haftalık konsolidasyon döneminden çıkmasına yardımcı oldu. Ek olarak, artan yükseliş momentumu ile fiyat son zamanlarda 9,3 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıktı ve bu da boğaların başka bir tırmanışa hazırlandığını gösteriyor olabilir. FIL fiyatı, Fed gibi merkez bankalarının faizlerdeki artışını takip eden piyasalar genelini çevreleyen dinamiklerindeki son iyileşme ile örtüşen talep artışı nedeniyle konsolidasyon aralığının üzerine çıktı.

Ayrıca, FIL‘in sosyal baskınlık göstergesinde de son birkaç günde önemli sıçramalar görüldü. Bunun yatırımcıları daha fazla risk almaya itmesi ve diğer yatırımcıları çekmesinin kuvvetle muhtemel olduğu üzerinde duruluyor. Fiyatının nispeten istikrarlı olması, güçlü fiyat rallisinin sağlam bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Altcoin’lere Liderlik Ediyor

Filecoin, özellikle geçen hafta yüzde 77’ye varan en büyük kazanç sağlayan ilk 100 kripto para arasında başı çekiyor olması bakımından günün gözde altcoin’leri arasında yer alıyor. Hemen ardından geçen hafta yaptığı yükseliş yüzde 69’u bulan yearn.finance (YFI) gelirken, onu yine yüzde 69 yükseliş ile Oasis Network (ROSE) ve Ravencoin (RVN) takip ediyor. 27 Temmuz’da CoinMarketCap‘ten alınan verilere göre, Ethereum Classic (ETC), 1.7 milyar dolarlık girişle yüzde 49’un üzerinde yükseldi.

Kripto para piyasaları şu anda bir geçiş sürecinden geçiyor ve daha fazla finansal kaynak devreye giriyor gibi görünüyor. FIL’in piyasa değeri de geçen hafta değerini ikiye katlayarak 2.77 milyar dolara ulaştı. Aslında, yalnızca önceki gün Filecoin’in piyasa değerine 450 milyon dolar eklendi. Bu, kripto paralara yatırım yapan bir risk sermayesi şirketi olan Holon Global’in FIL için bir fon da dahil olmak üzere üç farklı kripto para için fon başlattığının ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra yaşandı.

Önemli yükselişin Holon Global’in yepyeni FIL fonuna atfedilip atfedilemeyeceği net değil. Öte yandan, böyle bir fonun başlatılması kesinlikle FIL’e olan talepte artışa neden olma potansiyeline sahip ve doğrudan doğruya altcoin’deki FOMO’ya katkı sağlamış olabilir.  Buna rağmen, FIL’e yatırım yapanlar, önemli miktarda sermayenin yeniden kripto paraya yönlendirildiğini görmekten memnun durumda. Yatırımcıların dikkatini yeniden üzerine çeken FIL’i önümüzdeki günlerde daha parlak günler bekliyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar