Yatırımcı Geç Mi Kaldı? Doge Ve Shiba Frene Bastı Ama Bu Altcoin Uçmaya Devam Ediyor!

Kripto paralarda yaşanılan geç kalmışlık hissi her zaman bir soru işareti olmaya devam ediyor. Bu altcoin'de yaşanılan yükseliş nereye gidiyor?
21:45
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter ve kripto dünyasında gündeme bomba gibi düşen yeni Elon Musk avatarı ile Floki Inu coin, Elon Musk’ın ilgilendiği memecoinler listesinde Dogecoin’e (DOGE) katıldı.

Shiba Inu’ya (SHIB) rakip olarak algılanan bu token, Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çok zincirli bir token olup şu anda piyasa değerine göre ilk 100’ün altında yer almakta. Elon Musk’ın açık desteği sayesinde DOGE’nin aldığı büyük onay göz önüne alındığında, memecoin’den bahsetmeye devam ederse FLOKI’nin önümüzdeki aylarda büyük bir yükseliş göstermesi mümkün olabilir.

Floki Tüm Dengeleri Değiştirebilir

Floki’nin yeni Twitter CEO’su olması durumu sadece bir meme olmasına rağmen, Musk’ın yerine geçme konusunda gerçekten ciddi olduğuna dair ince bir sinyal olabilir. Elon Musk, Twitter’ın 2023’ün sonuna kadar belki de yeni bir CEO’ya sahip olabileceğini açıkladı.

Bu bağlamda Floki topluluğu, Binance’in yakında toplam piyasa değeri 496 milyon dolar olan memecoin’i listeleyeceğini umuyor. Tesla CEO’su göreve geldiğinde kripto borsasının Twitter’da bir miktar hisse satın almasının ardından Binance’in Elon Musk ile yakın ilişkisini de unutmamak gerekir.

Binance’in CEO’su CZ ile Musk’ın iyi bir ilişki sürdürdüğü yaygın olarak biliniyor. Hatta Musk’ın Floki hakkındaki tweet’inden bu yana Floki, Binance’te en çok aranan coin’ler arasında yer aldı. Bu da Floki’nin Binance’te listelenmesi için yapılan çağrılara öncülük ediyor olabilir.

Floki Borsaları Harekete Geçirdi

Floki ekseninde gerçekleşen yeni Twitter CEO’su tartışmasının hemen ardından, büyük kripto borsası KuCoin listelendiğini duyurdu. Tüm bu olumlu ivmeyle birlikte memecoin’in fiyatı bir günden kısa bir süre içinde iki kattan fazla arttı.

Bu yazı yazılırken, Floki fiyatı son 24 saatte %80’lik artışla 0,00006155 dolar seviyesinde bulunuyor. Memecoinler üzerindeki tüm ilgiye rağmen bazı dalgalanma etkileri yaşandı. Bunun ardından ise hem SHIB hem de DOGE, Floki haberlerinden ayrışarak fiyat olarak kendi standartlarna geri döndü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar