reklamı kapat

XRP’nin Ölüm Kalım Mücadelesi Başladı!

XRP fiyatındaki gerileme nerede duracak?
19:51
7 Eylül 2020

Oldukça iyi ve olumlu devam eden kripto para piyasası özellikle 2 Eylül tarihinde bir anda tersine döndü ve XRP/USD fiyatı da bundan çok ciddi şekilde etkilendi. Türkiye içerisinde çok ciddi bir yatırımcısı bulunan Ripple’ın bu düşüşten en çok etkilenenlerden birisi olması da kesinlikle XRP’ye olan ilgiyi arttırmakta.

XRP, bu düşüş yüzünden 1 sıra kaybederek üçüncülüğünü Tether’e kaptırmak zorunda kaldı. Peki XRP teknik analizine göre söz konusu düşüş daha devam edecek ve XRP yatırımcılarının 12 Mart tarihinde gördüğü seviyeler yeniden test edilecek mi? XRP fiyatı Ağustos ayının sonlarına doğru 0,33 dolara kadar çıksa da şu an kritik bir desteğin üstüne kadar geriledi.

XRP İçin Teknik İndikatörler Ne Söylüyor?

MACD ve RSI indikatörleri de XRP için olumlu hiçbir gelişme sunmuyor. RSI şu an 50 seviyesinin çok altına indi ve hafif bir sıçrama ihtimalinden başka hiçbir olumlu sinyal yok. Buna rağmen 200 günlük MA seviyesine bakıldığında XRP’nin bunu yani 0,211 doları destek haline getirdiği görülmekte.

Eğer XRP fiyatı 0,211 doların altına inerse bu şu an için kısa vadede XRP’nin dibi görmesi anlamına gelebilir. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,233 dolar seviyesinden işlem görse de 0,211 dolar bir hayli yakın bir ihtimal gibi gözüküyor. XRP fiyatını etkileyen bir diğer unsurun ise Bitcoin fiyatındaki gerileme olduğu söylenebilir. Eğer BTC kısa vadede toparlanabilirse bu durum Ripple için de kritik seviyenin kırılmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.