X


XRP’nin Başına Gelen, Cardano’nun (ADA) da Başına mı Geldi? CEO Açıkladı

Charles Hoskinson, sosyal medya platformlarından şikayetçi.
16:11
17 Mart 2021

Ripple ve önde gelen kripto para birimi XRP, şu an için sadece ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava haberi ile gündemde. XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair açılan bu davada net bir sonuç elde edilemese de Ripple bir başka davasını bütün bunların gölgesinde tamamladı.

Ripple ve YouTube Anlaşmaya Vardı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Ripple’ın açtığı YouTube davasının kısa süre önce kapandığı açıklandı. Ripple CEO’su, dünyanın en büyük video paylaşım platformunu dolandırıcılara izin verdiği için dava etti. YouTube üzerinde Ripple şirketini ve yöneticilerini taklit eden onaylı hesapların milyonlarca dolarlık fon toplaması, birçok yatırımcının mağdur olmasına yol açtı.

Ripple bu konuda YouTube’a resmi başvuru yaptıklarını ancak yine de dolandırıcıların platformda aşık atmaya devam ettiğini vurguladı. Bütün bunlar sonrasında YouTube’a dava açan Ripple, sesini duyurmuş olacak ki kısa süre içerisinde uzlaşma sağlandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple’ın Yaşadığını Cardano da Yaşıyor

Ripple ve YouTube arasında uzlaşma sağlansa da bunun şartları açıklanmadı. Yine de Ripple’ın burada hakkını arayan taraf olması, XRP lehine bir sonuç elde edildiğini düşündürüyor. Şimdi ise benzer bir durumu Cardano (ADA) projesi ve CEO Charles Hoskinson yaşamakta.

IOHK CEO’su Hoskinson, konu hakkında yaptığı yayında, Twitter’ın şu an birçok ADA yatırımcısının mağdur olmasına göz yumduğunu belirtti. Twitter üzerinde onaylı hesapların isimlerini değiştirerek kripto para sektöründen önemli isimleri taklit etmesi, milyonlarca dolarlık mağduriyetlere yol açıyor.

Hoskinson, Twitter’ı Bırakabilir

Cardano CEO’su bu konuda net bir örnek vermese de eğer bunlar engellenemezse Twitter’ı tamamen bırakmak zorunda kalacağını vurguladı. Hoskinson, bu konuda ekip olarak adımlar atacaklarını ifade etse de bunların Twitter’dan destek olmazsa yetersiz kalacağının da farkında.

Dolandırıcılar ünlü isimlerin hesaplarını taklit ederek giveaway dolandırıcılığı yapmakta. Kullanıcılara dolandırıcıların hesabına küçük miktarlarda kripto para gönderdikten sonra yüklü miktarda kazanç elde edeceklerinin vaat edilmesi ise çoğu zaman acemileri kandırmaya yetiyor.

Hoskinson’un Twitter’ı terk edip etmeyeceği henüz kesin olmasa da ünlü CEO’nun bu konuda oldukça ısrarcı ve kararlı olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar