X


XRP’de Kötü Günlerin Bittiğini Gösteren 3 İşaret

Ortaya çıkan son sinyaller XRP’de düşüşün bitmiş olabileceğini gösteriyor. 
07:51
7 Temmuz 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan altcoin XRP, iki yıldır yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaramadı. Çünkü XRP iki yıldır büyük ve uzun soluklu bir ayı piyasasında bulunuyor ve Ripple’daki hiçbir gelişme fiyatı yukarı çekmeye yetmedi. Ancak ortaya çıkan bazı sinyaller artık XRP’de düşüşün sona erdiğini gösteriyor olabilir.

XRP’nin Fiyat Hareketleri

Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi kripto para birimlerinin değerini genellikle Bitcoin ya da dolar olarak değerlendiriyoruz. Dolayısıyla genellikle Bitcoin’de oluşan fiyat hareketleri altcoin’leri de benzer şekilde etkiliyor. Bitcoin bir yükseliş gösterdiğinde altcoin’ler de artış sergilerken, aynı şekilde düşüş eğiliminde de altcoin’ler Bitcoin ile birlikte hareket ediyor. 

XRP’deki fiyat hareketlerine bakıldığında ise kripto para biriminin 2018 başında kırdığı rekor ile en yüksek fiyatının 3.08 olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Bununla birlikte tüm kripto para piyasasındaki boğa koşusu sona erdiğinde altcoin’lerin hepsi %90’a yakın kayıplar yaşadı. XRP ise hem dolar hem Bitcoin karşısında %90 değer kaybetti. 

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Üç Sinyal

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre XRP için iki yıldır devam eden ayı piyasası nihayet son bulmuş olabilir. Çünkü piyasada ortaya çıkan 3 sinyal XRP’de tünelin sonunda ışığın olduğunu gösteriyor. 

İlk olarak XRP/BTC işlem çiftinde altcoin’in biraz daha serbest hareket etmeye başladığı ve bazı yüksek dirençli destek seviyelerini test ettiği ifade ediliyor. İkinci olarak uzun vadeli düşüş trendi direncinin kırılmasına MACD göstergesinde yıl boyunca süren büyük bir yükseliş de eşlik ediyor. Son olarak ise oldukça hassas bir gösterge olan TD Sequential indikatörü de üçer aylık zaman dilimlerinde bir satın alma sinyali veriyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre benzer sinyaller son zamanlarda günlük, haftalık ve aylık grafiklerde de görülüyor.

Dolayısıyla analistlerin açıklamalarına göre XRP artık uzun soluklu düşüş trendini sonlandırarak bir artış ivmesi kazanmaya hazır olabilir. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar