reklamı kapat

XRP Yatırımcılarının Beklediği Uygulama Sonunda Geldi

XRP geliştiricisi Wietse Wind, TipBot'un yeniden aktif olduğunu açıkladı.
13:00
18 Mayıs 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple(XRP) yatırımcılarının beklediği uygulama sonunda duyuruldu. Önde gelen XRP tabanlı uygulama geliştiricilerinden birisi olan Wietse Wind aslında bundan aylar önce ilgili uygulama hakkında duyuru yapmış ve bunun yakın zamanda sonlanacağını belirtmişti.

XRP TipBot Yeniden Piyasaya Sürüldü

Wietse, kendi Twitter hesabından bugün yaptığı ek bir açıklamada ise XRP TipBot’un artık resmen kullanımda olduğunu açıkladı. XRP TipBot aslında daha önce Wietse Wind için bir hobi olarak başlamış ancak kısa sürede aylık 18.000 aylık kullanıcıya ev sahipliği yapmaya başlamıştı.

Yaklaşık 2 yıllık bir geçmişi olan XRP TipBot uygulaması daha sonra yeni uygulanmaya başlanan regülasyonlar yüzünden Wind tarafından kaldırılmak zorunda kaldı. Hollanda merkezli olan uygulamanın kullanımına devam edilebilmesi için Wind’in yıllık 25.000 dolar gibi bir ücret ödemesi gerekiyordu ve bu fonlama elde edilemedi.

Daha sonra Uphold kripto para borsası ile ortaklık imzalayan Wietse Wind, yeniden bu uygulamayı piyasaya sürmeyi başardı. Uygulama adından da anlaşılabileceği üzere insanların birbirlerine XRP olarak bağış yapabilmelerini sağlıyor ve bu sayede hem XRP tanınırlığı hem de XRP sirkülasyonu ciddi bir şekilde artıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.