reklamı kapat

XRP (Ripple) Yatırımcıları Tetikte: Ripple’a Yeni Bir Dava Açıldı!

Ripple'a (XRP) yeni bir dava açılması tansiyonu yükseltti.
15:20
25 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin arkasındaki blockchain şirketi Ripple’ın başı yeterince dertte değilmiş gibi şimdi de şirkete karşı yeni bir dava açıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

Ripple, ABD içerisinde açılan toplu davayı kaybetmesi durumunda XRP’nin de değerinin sıfıra düşebilme tehdidini her gün yatırımcılara yaşatmakta. Şimdi açılan dava ise ABD’den değil, Avustralya’dan bir şirketin marka haklarına saldırı suçlamasına dayanıyor.

Ripple’a Bir Yeni Dava Daha Açıldı!

Avustralya merkezli finansal hizmet şirketi New Payments Platform Australia (NPPA), Federal Mahkemeye yaptığı başvurusunda ABD merkezli blockchain devi Ripple Labs’ın kendilerine ait “PayID” markasını kullandığını vurguladı. PayID, aktif olarak NPPA’nın bir hizmeti olarak görülüyor.

NPPA, Avustralya içerisinde aktif bir havale ödeme ağına sahip ve birçok banka ile anlaşması bulunuyor. Bu da Ripple’ın hem aynı sektörde hem de aynı amaç doğrultusunda bir rekabet oluşturduğunu gösteriyor.

 Ripple da Avustralya içerisinde oldukça aktif bir ağa sahip ve söz konusu ürünün aynı ada sahip olması kesinlikle piyasadaki katılımcılar için kafa karışıklı yaratacaktır. NPPA tarafından yapılan açıklamada bunun giderilmesi için mahkemeye başvurulduğu ve markanın 2017 yılının Mart ayından beri kendilerine ait olduğu vurgulandı.

XRP fiyatı da bu dava doğrultusunda sert bir hareketlilik yaşayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.