X


XRP Likiditesi Yeni Bir Rekora İmza Attı!

XRP'nin likidite seviyesi 9 milyon barajını aştı.
14:58
14 Aralık 2019
Okuma Süresi: 1 Dakika

Ripple tarafından yatırım yapılan Meksika merkezli Bitso kripto para borsası, son dönemde XRP konusunda inanılmaz hacimlere ulaştı ve bunu son hız sürdürmekte. Ripple ve MoneyGram ödeme firmasının resmi ortağı konumunda olan Bitso, aynı zamanda geçtiğimiz aylarda tanıtılan ODL isimli likidite ürününü de kullanmakta.

XRP Likidite Endeksi Rekor Kırdı

Meksika’nın en büyük kripto para platformu olan Bitso’nun bu projeye katılması da doğal olarak katılımı ve likiditeyi hiç görülmeyen seviyelere taşıdı. XRP/MXN işlem çifti için olan likidite endeksi, yakın zamanda kırılan rekoru bir kez daha egale ederek, 9 milyon barajını geçmiş oldu.

Yukarıdaki likidite endeksi grafiğinden de anlaşılabileceği üzere XRP özellikle son haftalarda neredeyse her yeni gün yeni bir rekor seviyeye ulaşmakta. Likidite konusunda daha önceki verilerin iki katına çıkmayı başaran XRP, yakında bu gelişmeyi fiyata da yansıtabilir.

Bu haberden de okuyabileceğiniz üzere hem genel olarak kripto para piyasası hem de Bitcoin (BTC) yavaşlama ile konsolidasyon dönemine girdi. Ancak bu tamamen kötü bir gelişme olarak algılanamaz ve XRP’nin bunca yavaşlama esnasında likidite rekoru kırması, kesinlikle ilerleyen günlerde büyük bir değişim göreceğimizin habercisi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar