X


XRP Davasında Yeni Gelişme: Davanın Detayları ve Ne Kadar Sürebileceği Belli Oldu mu?

Uzman avukat XRP davasını yorumladı.
14:22
7 Şubat 2021

XRP davasının ilk duruşması bu ayın sonunda görülecek ve bütün yatırımcılar buna odaklanmış durumda. Hogan & Hogan hukuk firmasının ünlü avukatı ve kripto para uzmanı Jeremy Hogan ise yeni YouTube videosunda yatırımcıları tam olarak nelerin beklediğini açıkladı. Hogan, SEC ve Ripple davasının 22 Şubat tarihinde nasıl bir görünüm alabileceğini masaya yatırdı.

XRP Davası İle İlgili Uzman Görüşü

Hogan ilk başta davanın nasıl başlayacağını açıkladı. İlk duruşmanın telefonla katılım aracılığıyla görülebileceğini belirten Hogan, bunun amacının ise dava ikamesi için bir tarih çizelgesi belirleme olduğunu vurguladı. Ripple ve SEC’nin 15 Şubat tarihine kadar “Dava Yönetim Emri” belirlemesi gerekiyor ve bunda diğer duruşmaların olası tarihleri yer alacak. Hogan, bu sebeple 10 gün süresince daha davanın ne kadar uzayabileceğine dair net bilgi görülemeyeceğini belirtti.

Ünlü avukat buna rağmen kendi profesyonel tecrübesini hesaba katarak davanın ne kadar sürebileceğini paylaştı. İlk önemli dönemin ise “keşif tarihi” olduğunu belirtti. Bu dönemde iki parti de birbirine farklı sorular sorup farklı evraklar talep edebilir. Talep edilen evraklara ve sorulan sorulara göre ise tahmini bir tarih belirlemesi yapılmakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

xrp dava

SEC ve Ripple Davasının İlk Aşaması 9 Ay Sürebilir

SEC’nin ilk başta Ripple’dan ICO’lar, satış evrakları ve buna benzer bilgileri isteyeceği düşünülüyor. Avukata göre sadece bu aşama 8 ila 9 ay sürebilir ve Eylül 2021 döneminde bitebilir. Hogan bundan sonra ise iki partinin avukatlarının başarılı olma şansını değerlendireceğini belirtti. Ripple’ın ise bu riske girmeyip şansı düşükse anlaşmayı kabul edeceği tahmin ediliyor.

Hogan, ikinci bir senaryonun ise keşif aşamasına dayandığını belirtti. Bu aşamada iki taraf da kendi güçlü ve zayıf yönlerini fark edip, uzlaşma avukatları tarafından uzlaşmaya ikna edilebilir. Hogan’a göre bu aşamada bir anlaşma çıkmazsa iki taraf asla anlaşma yoluna gitmeyebilir.

XRP İçin En Kötü İhtimal

SEC Başkanı Gary Gensler’ın ilk birkaç ayda anlaşmaya gitmeyi isteme ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor. Bunun sebebi ise söz konusu davanın önceki SEC yönetimine ait olması.

Üçüncü senaryo ise en kötü olanı olarak görülmekte. Anlaşma olmaz ve dava kırasıya devam ederse 2023 yılına kadar net bir sonuç çıkmayabilir. Her bir duruşma için 10 aylık ortalama süre biçen avukat, bunun XRP fiyatını belirsizlikte bırakacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar