X

XRP Bu Düşüşten Yine Sert Etkilendi: Uzmanlar XRP Fiyatı Hakkında Ne Düşünüyor?

BTC'nin düşüşü XRP'yi de etkiledi: peki analistlere göre sıradaki hedef ne?
09:11
2 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının her boğa sezonunda görülen  bilindik sert düşüşlerinden birisi de dün gece yaşandı. Aslında 1 Aralık tarihinde gün içerisinde 1.000 dolarlık değer kaybı yaşayıp yeniden 19.000 dolara kadar çıkan BTC, bunun devamında ise gece yine 18.000 dolara kadar geriledi. Bu düşüş en çok XRP ve ETH gibi altcoinleri vurdu.

XRP Fiyatı da Sert Darbe Aldı

XRP’nin toplam piyasa değeri 27 milyar seviyesine kadar gerilerken fiyatın gün içerisinde %10’a yakın kayıp yaşadığı görülüyor. 0,67 dolar seviyesine kadar çıkan XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,60 dolar desteğinin üzerinde kalabilmek için çabalamakta. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde 0,602 ile 0,61187 bandının arasında gidip gelen XRP’nin bundan sonraki hedefi veya hedefleri neler?

ripple xrp

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aslında XRP/USD paritesinin tüm zamanların rekoru olan 3,29 dolar seviyesinden %81 geride olduğu görülüyor. 4 Ocak 2018 yılında kırılan bu rekor için hala çok geç olmayabilir. 2017 yılında başlayan boğa piyasasında da Aralık ayında Bitcoin’in hareketleri piyasayı domine ederken, XRP ve ETH gibi altcoinlerin rallisi bundan 1-2 ay sonra başlamıştı.

Bitcoin Oldukça Volatil

Gerçekten de Bitcoin şu sıralar oldukça volatil ve devamlı sert düşüşler ile yükselişler yaşanıyor. Quantum Economics analisti Charles Bovaird konu hakkında yaptığı açıklamada BTC fiyatının tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra sert satışların görüldüğünü ve hacmin artışa geçtiğini belirtti.

Yani Bitcoin fiyatının bu yükselişi sanıldığı gibi olumlu değil olumsuz bir gelişme oldu. Arcane Assets yöneticisi Eric Wall ise XRP ve BTC fiyatları hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in ne zaman sert bir düşüş yaşayacağının bilinmemesinin, yatırımcılarda paniğe yol açtığını belirtti. Analiste göre yatırımcılar şu an duygusal karar vermeye oldukça yakın ve bu çok riskli bir hareket.

“Uzun Vadede XRP’den Yükseliş Bekliyorum”

Tim Rainey ise yakın vadede geçici dip noktaların oluşacağını, ancak uzun vadede hala yükseliş beklentisi içerisinde olduğunu belirtti. Rainey’e göre XRP ve diğer altcoinler için beklenen altcoin boğası hala başlamadı ve bunun gelmesi oldukça yakın. Ethereum 2.0‘nin hiçbir sorun olmadan aktif edilmesi de altcoin boğası için katkı sağlayabilecek önemli sebeplerden birisi olarak görülüyor.

XRP’nin bir önceki ralliden hedefi olan 0,77 doların kırılması ise yeni bir hedef oluşmasını sağlayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar