X


XRP Balinalarının Sayısında İnanılmaz Artış!

XRP balinalarından beklenmeyen hareketlilik
19:26
15 Kasım 2020

Kripto para veri analiz firması Santiment, toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP ve XRP yatırımcıları hakkında oldukça önemli bir veri ortaya koydu.

XRP Balinalarının Sayısı Artışta

XRP fiyatı yerinde saymaya ve ETH ile BTC fiyatının arkasından bakmaya devam ederken balinaların sayısında muazzam bir artış olduğu ortaya çıktı.

xrp balina

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Santiment, 100.000 ile 1 milyon arasında XRP tokenine sahip olan yatırımcıların yanı balinaların sayısının 17.625 ile tüm zamanların rekor seviyesine ulaştığını ortaya koydu. Buna ek olarak 10 milyon tokenden daha fazlasına sahip olan ve “mega balina” olarak tanımlanan yatırımcıların sayısının da 307’ye gerilediği görülüyor. Eylül ayında bu balinaların sayısı 311 seviyelerindeydi ve düşüş olduğu görülmekte.

Yatırımcıların Eşit Dağılımı Sürüyor

XRP, kesinlikle varlık dağılımı konusunda en eşit topluluklardan birisine sahip olsa da balinaların devamlı olarak artması gücün topluluk yerine balinalara geçtiğini gösteriyor. 100 ile 1.000 adet XRP’ye sahip olan yatırımcıların sayısı da bu hafta içerisinde tüm zamanların rekorunu kırarak 332.560 seviyesine kadar yükseldi. Yani hem balinalar hem de bireysel yatırımcılar XRP’ye yönelik son haftalarda ciddi bir ilgi artışı yaşamış gibi gözüküyor.

XRP Labs tarafından sunulan verilere göre ise sirkülasyondaki tokenlerin %67,31’i direkt olarak zirvedeki 100 XRP balinasına ait. Yani teknik olarak sadece 70 XRP balinasının cüzdanında 32 milyar XRP bulunuyor. 32 milyar XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8,2 milyar dolara tekabül etmekte.

XRP Fiyat Yükselişi Başladı

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,27 dolardan işlem görüyor ve uzun süredir 0,25 dolarda tıkılıp kalmaktan kurtuldu. Balinaların sayısında görülen bu sert artışın fiyat artışını da beraberinde getirmesi aslında beklenen bir sonuçtu. Balinalar ne kadar fazla XRP alımı yapar ve cüzdanlar kabarırsa, arz-talep dengesi de o kadar olumlu yönde değişir.

Balinaların cüzdanlarındaki XRP’leri satması ise tahmin edileceği gibi tam tersi bir düşüş etkisi yaratabilir. Şu an için ise hem bireysel XRP yatırımcıları hem de kurumsal yatırımcılar ile balinalar XRP almayı sürdürüyor gibi gözüküyor. Bu da toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para biriminin bir hayli yararına.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar