reklamı kapat

Wirecard Skandalı Sonrası Crypto.com ve TenX Kullanıcılarının Başı Belada Mı?

Wirecard ile bağlantılı iki kripto para şirketi tehlikede mi?
11:42
27 Haziran 2020

Wirecard skandalı olarak bilinen olay, kripto para tabanlı banka kartı sağlayıcısının iflas başvurusu yapması ile sonuçlandı. Wirecard CEO’su Dr. Markus Braun’un yaklaşık 2 milyar dolar değerinde kayıp sonrası istifa etmesi yeterli olmadı ve hakkında arama emri çıkartılan Braun polis tarafından tutuklandı. Piyasa manipülasyonu ve hesaplarda sahtecilik yapma suçları nedeniyle gözaltına alınan CEO’nun arkasında tam bir enkaz bıraktığı görülüyor.

Crypto.com ve TenX’den Açıklama Geldi

Wirecard, normalde bakiyesinde gözüken milyarlarca dolarlık fonun mevcut olmadığını ve CEO’nun bu konuda yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini belirtmekte. Direkt olarak Wirecard ile bağlantılı olan Crypto.com ve TenX müşterileri ise bu olay sonrasında kısa bir süre boyunca bakiyelerine erişemediler. İki şirket tarafından yapılan açıklamada da fonların güvende olduğu ve yakın zamanda buna çözüm bulunacağı belirtilmişti.

Crypto.com konu hakkında yaptığı açıklamada kısa bir süre kartların kullanılamayacağını ifade etse de çözüm bulmakta çok gecikmedi. Crypto.com’un Twitter hesabından yapılan açıklamada Avrupa ve İngiltere içerisindeki kullanıcıların MCO Visa kartlarının güncellendiği ve sahip oldukları fonların şu an aktif olarak gösterildiği belirtildi.

TenX de benzer bir açıklama yaparak kullanıcıları rahatlattı.


Bu Wirecard olayı ise kripto para sektörünün her zaman risk altında olduğunun daha net anlaşılmasını sağlamış olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.