X

WazirX CEO’su Nischal Shetty, Hintli Yetkililerin Kripto Düzenleme Çalışmalarını Yorumladı

Nischal Shetty, kripto paralar ile ilgili yeni Hindistan yasa tasarısına dahil edilebilecek önemli düzeyde düzenlemeler hakkında bazı doğrulanmamış raporları bildirdi.
00:05
5 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

India Wants Crypto hareketinin kurucusu ve WazirX borsasının CEO’su Nischal Shetty, Hindistan’da kripto para birimleriyle ilgili beklenen yasanın beklentileri hakkında görüşlerini belirtti. Hindistan, Çin tarzı bir yaklaşım mı izleyecek?

Deneyimli İş İnsanından Hindistan’daki Son Operasyonlara Yönelik Açıklamalar

Başarılı CEO Nischal Shetty, kripto paralar ile ilgili yeni Hindistan yasa tasarısına dahil edilebilecek önemli düzeyde düzenlemeler hakkında bazı doğrulanmamış raporları bildirdi. Buna göre Hindistan, vatandaşların depolama adına kripto para cüzdanlarına erişimlerini yasaklayabilir. Ardından ülkede yalnızca Hindistan tescilli borsalara izin verilmesi yer alıyor.

Bununla birlikte cüzdan sınıfının kısıtlanması, Hintlilerin DeFi ile etkileşime girmesine izin verilmemesi planlanıyor. Aynı zamanda kripto para birimi hizmeti sağlayan yabancı şirketlerin Hint finansal düzenleyicisi tarafından belirlenen kurallara uyması ise olası gözükmüyor.

Rekabet düzenlemelere uygun olduğunda, Hint kripto topluluğu kendi güvenilir altyapısını oluşturmalıdır. Deneyimli isim, pozitif düzenlemenin operasyonları hızlandırabileceği sonucuna vardı. Schetty mevcut durumla ilgili şu yorumlarda bulundu: “Kripto düzenlemelerinde iyi bir ilerleme görüyoruz. Kripto para endüstrisi son 3 yıldır bunun için çalışıyor.”

Hindistan ve Kripto Paralar

Öte yandan daha önce medyaya yansıyan bilgilere göre Hintli politikacılar ve yorumları kripto düzenleme planları hakkında karışık sinyaller veriyor. Hindistan’ın tüm özel kripto para birimleri için bir yasak koyma planı konuşulmuş daha sonrasında bunun gerçeği yansıtmadığı belirtilmişti. Kripto para düzenleme alanı Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu‘nun (SEBI) yetkisi altında olacaktır.

Bununla birlikte merkez bankası dijital para birimi çalışmaları son hızda devam ediyor. Dijital ruble lansmanı için operasyonlarını sürdüren Hintli yetkililer, bu alanda zirveye koşmak istiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar