X


Visa’yla Ripple Partner Olabilir Mi?

Visa şirketinden önemli bir satın alım hamlesi geldi.
21:00
28 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Visa, aynı zamanda Ripple’ın partnerleri arasında yer alan Britanyalı ödeme firması Earthport’u satın alıyor. Dolayısıyla akıllara Visa’yla Ripple’ın partner olup olmayacağı sorusu geliyor.

198 milyon pound değerindeki Britanyalı firma Earthport bankalar ve şirketlerin uluslararası ödemeler yapmasını sağlıyor. Gelen bilgilere göre Visa Earthport’a son derece karlı bir teklif yaptı. Hisseleri borsada 7,45 peniden (pound’un yüzde biri) işlem gören şirkete Visa hisse başına 30 peni ödemeyi teklif etti.

Londra merkezli firma bu teklifi olumlu karşıladı ve hissedarlarına teklifi dikkatlice düşünme tavsiyesinde bulunacağı sözünü verdi. Firmanın Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın ikincil piyasalarında listelenen hisseleri bu yıl ciddi ölçüde değer kaybetti. Şirketin artan harcamaları ve kayıpları sebebiyle hisseler %28 değer kaybetti. Dolayısıyla şirket geçtiğimiz ay sonunda iş stratejisinde ciddi yükseltmelere ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Ripple’la olası partnerlik

Visa’nın Earthport’u satın almasının biz kripto para severleri ilgilendiren kısmı, Earthport’un aynı zamanda Ripple’ın partneri olması. Ripple bu partnerliği 2014’te duyurmuştu. Ripple’ın uluslararası ödemeler protokolünün Earthport’un ödemeler ağına entegre edilmesi sayesinde Earthport kullanıcıları hem daha yüksek düzenleme standartlarına kavuştu hem de daha düşük likidite yönetim masraflarının tadını çıkarmaya başladı.

Şimdi herkesin aklında tek bir soru var: Visa ile Ripple partner olacak mı? Ripple camiasından bazı kişiler, satın alım hamlesiyle birlikte Ripple’la Visa’nın otomatikman partner olacağını düşünüyor. Diğerleri ise Ripple’la Visa’nın rakip olmaları bakımından bunun gerçekleşmeyeceği konusunda ısrarcı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar