reklamı kapat
  • BTC  :  36.532,23 ₺
  • ETH  :  2.636,49 ₺
  • BCH  :  5.731,68 ₺
  • XRP  :  3,58 ₺
  • NGC  :  2,64 ₺
  • BTC 36.532,23
  • ETH 2.636,49
  • BCH 5.731,68

Visa, Avrupa’daki Bitcoin Debit Kartlarının Çalışmasını Durdurdu

6 Ocak 2018
  • İlayda Peker Kayaİlayda Peker Kaya
crowd

Visa, kripto para banka kartı sağlayıcısı WaveCrest’in üyeliğini Cuma günü sonra erdirdi. Bununla birlikte de debit kartların bazıları kullanılamaz duruma geldi.

BitPay’in yaptığı açıklamaya göre, Visa, Avrupa kartlarının üretimini yapan WaveCrest Holding’e hesapların kapatılmasını söyledi.

Şirket, 1 Aralık 2017’den sonra kart alan bütün müşterilerine, kalan bakiyeleriyle birlikte kart ücretlerini de iade edeceklerini açıkladı.

BitPay’in açıklamasına göre;

Dün, WaveCrest Holding Ltd., Visa’dan aldığı talimatla ön ödemeli Visa debit kart programının tüm hesaplarını kapattı. BitPay Card’da bu programlardan biriydi. Ne yazık ki WaveCrest bize ve kart sahiplerine bu değişikliğe hazırlanmak için hiç zaman tanımadı.

Benzer şekilde Cryptopay ve Bitwala’da hizmetlerini durduracaklarını ve ödemelerin iadelerini yapacaklarını açıkladı.

Berlin merkezli Bitwala, Twitter aracılığıyla, konuyla ilgili acil bir toplantı düzenlediklerini söyledi. Bununla birlikte Londra merkezli Cryptopay’da yine Twitter üzerinden başka bir kart sağlayıcısıyla görüşmeleri başlattığını belirtti.

Ayrıca BitPay, durdurulan hizmetlerin yalnızca Avrupa ile sınırlı olduğunu, ABD’li müşterilerin herhangi bir kesinti yaşamayacaklarını ve Avrupa içinde farklı firmalarla görüşmeleri başlattıklarını iletti.

Visa Avrupa yöneticisi, WaveCrest’in üyeliğinin çalışma kurallarına uymadığı için iptal edildiğini açıkladı. Sonuç olarak firmanın dağıttığı tüm kartlar kapatıldı.

Kararın ardından WaveCrest CEO’su Brent Almeida, “Ortaklarımıza ve kart sahiplerine Visa’nın bu kararını önceden bildirmiştik. Bizim önceliğimiz tüm geri ödemelerin güvenli bir şekilde ve tam zamanında yapılmasıdır. Bu karardan etkilenen tüm müşterilerimiz adına derin bir üzüntü duyuyoruz. WaveCrest’in, Visa dışındaki tüm hizmetleri aynı şekilde devam edecek. Şirketimiz birinci sınıf B2B ödeme çözümleri sunmayı da sürdürecek.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.coindesk.com

ETİKETLER
loading...