X

“Vampir Kripto Para” 1 Milyar Dolarlık Hacim Emdi!

"Vampir" kripto para olarak bilinen SUSHI, büyümeye devam ediyor.
19:05
10 Eylül 2020

Kripto para sektörü son haftalarda adını çok kötü gelişmelerle duyuran SushiSwap projesinden hala kurtulabilmiş sayılmaz. Binance kripto para borsasına çok hızlı giriş yapan ve kısa sürede rekor artış elde eden SUSHI’nin düşüşü de en az yükselişi kadar sert oldu.

Uniswap isimli merkeziyetsiz kripto para borsasının bir kopyası olan SushiSwap, yaşadığı onca değişim ve atlattığı onca maceradan sonra inanılmaz bir şekilde 1 milyar dolarlık toplam kilitli değere ulaşmayı başardı. SushiSwap da aynı Uniswap gibi merkeziyetsiz bir kripto para borsası olma hedefiyle yola çıktı.

SushiSwap, Uniswap’a Savaş Açtı

Ethereum tabanlı likidite protokolü Uniswap bundan yaklaşık 2 yıl önce piyasaya sürülse de SushiSwap’ın çok ama çok hızlı bir şekilde bunun seviyesine ulaşmakta olduğu görülüyor. Yakın zamanda değişim yaşayan ve yönetimi FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried’a geçen SUSHI projesinin büyümesi de kesinlikle buna bağlı gibi gözüküyor.

SushiSwap 9 eylül tarihinde kendi platformuna geçiş yaptı ve geçiş yapar yapmaz Uniswap’ın likiditesinin %70’ini de beraberinde götürdü.

Tabii ki bu likiditenin elde edilmesinde SBF’nin teklif ettiği 2 milyon dolarlık SUSHI airdrop’unun da önemi bir hayli büyük. Şu an 1 milyar dolarlık likiditenin üzerine çıkan SushiSwap’ın, yılların projesi Uniswap’ı geride bırakıp bırakmayacağını ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar