reklamı kapat

Uzman İsimden Uyarı Niteliğinde Bitcoin ve DeFi Yorumu

Goldman Sachs'ın eski yöneticisi Bitcoin yatırımcılarını DeFi konusunda uyardı.
11:41
19 Eylül 2020

Bir zamanlar bankacılık devi Goldman Sachs bünyesinde ham petrol ve türev ürün alım satımının yöneticiliğini yapmış olan ünlü isim Richard Rosenblum, kripto para sektörü ve DeFi uygulamaları hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Rosenblum’a göre lider kripto para birimi Bitcoin, DeFi uygulamaları yüzünden zor bir knouma düşebilir.

Deneyimli trader TD Amritrade Network için gerçekleştirdiği röportajında, piyasanın yapısının değiştiğini ve bunun artık daha çok DeFi yani merkeziyetsiz finans odaklı olacağını düşündüğünü vurguladı. Önümüzdeki yıllarda Bitcoin hakkındaki konuşmaların azalacağını ifade eden isim, DeFi ve buna bağlı projelerin adının ise daha fazla duyulacağını vurgulamakta.

DeFi, Bitcoin’in Adını Silikleştirecek

Kişisel olarak da Bitcoin yatırımı yaptığını ve lider kripto para biriminin önümüzdeki tarihlerde daha da yükseliş elde edeceğini ifade eden Rosenblum, yine de bu durumun bir gerçek olduğunu ve DeFi uygulamalarının kesinlikle şovun yıldızı haline geldiğini vurguladı.

Rosenblum’a göre Uniswap gibi merkeziyetsiz kripto para borsalarının Coinbase gibi merkezi borsaların hacmini geçmesi de bunun en önemli sinyali. Yakında birçok merkeziyetsiz protokolün önemli yükselişler yakalayacağını belirten tecrübeli isim, buna hazır olunması gerektiğini vurguladı.

DeFi konusunda gerçek kullanım ve adaptasyon görüldüğünü ifade eden Rosenblum, milyarlarca dolarlık hacmin lider kripto para birimi Bitcoin‘i bile bir yerden sonra tehdit edebileceği görüşünde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.