X


Uzman Analistin Önerisi: Büyüyen Bu Altcoin Ethereum (ETH)’yi Devirebilir!

Analist, bu dev altcoinin güncelleme sonrasında ve hali hazırda süren benimsenmesinin artışıyla Ethereum'u (ETH) devirebileceğini belirtiyor.
18:00
6 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto takipçisi ve analisti Coin Bureau, Cardano (ADA)’nın dev benimsenme büyümesine dikkat çekiyor ve Ethereum’u (ETH) geçeceğini iletiyor. Bu süreçte Cardano, hem ADA sahibi cüzdan sayısında artış görüyor hem de Haziran’da gelmesi planlanan Vasil HardFork güncellemesi ile sıkça gündeme geliyor.

ADA’nın Benimsenmesi

Analist, Cardano cüzdanlarının sayısının %50 kadar artmasıyla varlıklarının da bir o kadar arttığını belirtiyor. Ayrıca analist, düzinelerce dApp uygulamasının Cardano’da başlatıldığının altını çizerek bunun ADA için bir talep artışına sebebiyet vereceğini söylüyor.

Bu süreçte ise ADA, hem makroekonomik kriptoları etkileyen etmenlerle hem de piyasasının genel akışına uygun olarak düşmeye devam ediyor. Bu yazı yazılırken ADA, son 24 saatteki %9’a yakın düşüşüyle yaklaşık 0,769 dolardan işlem görüyor. Analist, bu düşüşleri, Bitcoin (BTC)’nin düşüşlere önderlik etmesine bağlıyor. Bunun yanı sıra analist, Fintech şirketlerinden gelen yoğun satışların da ADA’yı etkilediğini savunuyor.

Öte yandan analist, ADA’nın fiyat düşüşlerini daha fazla satış baskısı beklediğini savunuyor. Bundan sonra ise analist, uzun vadede ADA’nın ciddi bir büyüme ile ilerleyeceğini ve satış baskısının aslında ADA’nın fiyat potansiyelini zorlayacağını söylüyor. Ayrıca analist, fiyat artışının Cardano ağındaki Vasil güncellemesi ile orantılı olacağını ve bu güncellemeden sonra ADA’nın fiyatının uçacağını belirtiyor.

Fiyat Tahmini ve Vasil Güncellemesi

Analist, ADA’nın kısa vadede 2 katına kadar çıkabileceğini ve uzun vadeli yorumun ise Vasil’den sonra gelebileceğini savunuyor. Verilere bakıldığında ise ADA tutan kısa vadeli yatırımcıların sayısının %186 kadar arttığı da görülüyor. Ayrıca Cardano, 300 milyon dolarlık fon birikimi yapmasıyla da yatırımcılara güven aşılıyor. Bunun yanı sıra Cardano, Djed stablecoinini test ediyor ve piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu ve benzeri gelişmeler elbette ki Cardano’nun benimsenmesine daha çok katkıda bulunuyor.

Hepsinin ötesinde Ethereum (ETH) ağında bir türlü gelemeyen ve sürekli ertelenen The Merge birleşmesi ile PoS geçişi, aslında Cardano’yu besliyor. The Merge, en son Haziran ayında yapılması planlanıyordu ancak Ağustos’a kadar ertelendi. Bu süreçte Haziran’daki boşluk Cardano’ya kalıyor ve Cardano bu fırsatı iyi değerlendirebilirse Vasil güncellemesi ile Ethereum’u tahtından edebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar