reklamı kapat

Uzman Analist, Ethereum’da Beklediği Düşüş Noktasını Açıkladı

TraderEscobar, Ethereum fiyatında düşüş bekliyor.
17:00
5 Haziran 2020

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 243 dolardan işlem görüyor ve iki gün önceki düşüşünü, dün Bitcoin ile beraber sergilediği yükseliş ile biraz da olsa kapatmayı başardı ve 240 doların üstüne çıktı. Analistlerin birçoğu yıl sonu için Ethereum’dan bir hayli umutlu olsalar da önde gelen bir kripto para analisti onlarla aynı fikirde olmadığını açıkça belli etti.

Ethereum Düşüşe Geçebilir

Twitter’da 25.000’den fazla takipçisi bulunan ve yaptığı az sayıda ancak nokta atışı analizlerle tanınan @TraderEscobar, yayınladığı son gönderisinde teknik grafiğe göre ETH/USD işlem çiftinin yakın vadede 200 doların altına düşme eğilimi olduğunu vurguladı. Analist, 4 saatlik grafiğe baktığında fiyatın özellikle 250 dolar noktasında bir dirençle karşı karşıya olduğunu ve buradan çakılabileceğini ifade etti.

Analist, kendi tahminine göre ETH’nin bu sert çakılma sonrasında Temmuz ayı ortalarında 150 dolara kadar düşüş yaşayabileceğini ifade etti. Bu da mevcut fiyat üzerinden yaklaşık olarak %35’lik bir gerileme anlamına geliyor. Buna rağmen Ethereum altyapısındaki durumun her geçen gün çok daha iyiye gittiği görülüyor.

Ethereum hashrate‘i beklenen ETH 2.0 güncellemesi öncesinde ciddi bir artış elde etti ve hala artmaya devam ediyor. ETH 2.0’ın fiyat yönlü de ciddi bir artış yaşatması bekleniyor ancak balinalar bu bariz yükseliş öncesinde fiyatı bilerek aşağıya çekip piyasayı korku ortamına sürükleyebilirler. Nitekim bu durum Bitcoin Halving sonrasında ve öncesinde de görülmüştü. Ethereum için de benzer bir tablo ortaya çıkması bu sebeple şaşırtıcı olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.