ABD’nin en ünlü yazarlarından ve ekonomistlerinden birisi olan, “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının da yazarı Robert Kiyosaki, FED karşıtı tavrı ile de dikkat çekmekte. Kiyosaki daha önce defalarca Federal Rezerv’in sınırsız para basma olayına tepki göstermiş ve Bitcoin, Altın ve Gümüş gibi varlıkların buna çözüm olduğunu ifade etmişti.

Altın Değil, Gümüş ve Bitcoin Alın

Daha önce Altın fiyatlarındaki yükseliş başlamadan Altın alım tavsiyesinde bulunan Kiyosaki, şimdi ise Altın fiyatlarında bir nebze duraksama görülebileceğini belirtti. Altın fiyatlarının yükselmesinden korkanları alternatif iki varlığa yönlendiren Kiyosaki, yine de uzun vadede Altın yükselişinin süreceğini düşünüyor.

Tecrübeli isim, Altın fiyatlarının yüksek olmasından korkanların bunun yerine Bitcoin ve Gümüş alabileceğini ifade etti. Kiyosaki aslında ünlü altın yatırımcısı Dennis Gartman’a cevap verdi. Gartman dün katıldığı programda Altın yatırımı ile arasında “sosyal mesafe” bırakmak istediğini ve Altın piyasasının “çok kalabalık” olduğunu belirtmişti.

Kiyosaki daha önce de Bitcoin yükselmeden önce Bitcoin alım tavsiyesinde bulunmuş ve haklı çıkmıştı.