X


Ünlü Yatırım Şirketi Açıkladı: Bu Altcoin’ler 2022’de ‘Muazzam Büyüme’ İçin Hazır

Dev yatırım şirketi bu altcoin'leri işaret etti. 2022'de patlama yapabilir.
09:10
24 Ocak 2022
Ünlü Yatırım Şirketi Açıkladı: Bu Altcoin'ler 2022'de 'Muazzam Büyüme' İçin Hazır
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dijital varlık yatırım devi Pantera Capital, piyasaya yönelik yaptığı açıklamalar ile Solana (SOL) ve Near Protocol gibi Ethereum (ETH) rakiplerinin 2022’de yükseliş görünümü verdiğini belirtti.

2022 Ethereum Rakiplerinin Yılı Olabilir

Önde gelen dijital varlık yatırım devi Pantera Capital ortağı Paul Veradittakit, yatırımcılara yaptığı son açıklamada, rakip akıllı sözleşme platformlarının, merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değerin (TVL) sadece %63’ünü oluşturan Ethereum’un pazar payını yok ettiğini belirtti.

Veradittakit, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olmayı hedefleyen Solana’nın (SOL), ekosistemindeki artan proje sayısı nedeniyle özellikle 2022’de büyümeye hazır olduğunu söyledi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Eşsiz işlem hacmi sunan Solana, inanılmaz bir 2021 yılı geçirdi, Nisan 2020’de işlem görmeye başladığında 0,22 ABD dolarına kıyasla Kasım’da 15 milyar dolarlık en yüksek TVL‘ye ve 260 dolarlık en yüksek fiyata ulaştı. Ademi merkeziyetçi sosyal medya ve oyun için devasa fonların başlatılması da dahil olmak üzere Solana topluluğundaki son faaliyetler, ekosistemin önümüzdeki yıl büyük ölçüde büyümeye devam edeceğini gösteriyor.”

Bu Altcoin Patlamaya Hazır

Veradittakit, Nisan ayında kripto varlıklarının blok zincirler arasında transferini sağlayan Rainbow Bridge‘ı başlatan Near’ın da patlayıcı bir büyüme için hazırlandığını söyledi.

NEAR‘ın Rainbow Bridge’i gibi (çok farklı ağlar arasında birlikte çalışabilirliği sağlayan) köprüler, likiditeye erişimi genişleterek ve dijital varlıkların daha kolay birleştirilebilirliğini sağlayarak Ethereum olmayan ekosistemlerin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olmayı hedefliyor.

NEAR’daki Aurora gibi Ethereum sanal makine (EVM) platformları, Ethereum tabanlı DApp‘lerin (merkezi olmayan uygulamalar) diğer zincirlerde başlatılmasını her zamankinden daha kolay hale getirerek DeFi içinde zincirler arası etkileşimi artırıyor.”

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler altcoin Solana son 24 saatte %6.45’lik bir düşüşle 89 dolardan işlem görürken, piyasa değeri bakımından en büyük 24. altcoin olan Near Protocol  son 24 saatte %10.81’lik bir düşüşle 10.55 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar