X

Ünlü CEO Özellikle Ethereum Yatırımcılarını Uyardı!

Mike Novogratz'ın uyarısı işe yarayacak mı?
19:11
2 Eylül 2020

Sadece kripto para sektörünün değil geleneksel piyasaların da en tanınan isimlerinden birisi olan Mike Novogratz, kripto para yatırımcılarını ve özellikle Ethereum ekosistemindeki kullanıcıları uyardı. Merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının şu sıralar bir hayli popüler olduğu bilinen bir gerçek. Bu durum bazı yatırımcılara ciddi kazançlar sağlasa da Novogratz buna temkinli yaklaşılması gerektiğini düşünüyor.

DeFi sektöründeki çılgınlığın kısa süre önce %80 artış yaşayan Tesla hisselerindeki çılgınlık ile aynı olduğunu ifade eden Novogratz, bu balonun illa ki patlayacağını ve birçok Ethereum yatırımcısının pişman olacağını düşünüyor. Novogratz’ın özellikle Ethereum yatırımcılarını uyarmasının sebebi ise birçok uygulamanın ETH ağı tabanlı olması olarak biliniyor.

Ethereum, DeFi Yüzünden Dibi Görebilir

Bu durum Ethereum’a ilk başlarda etki etmese de sonraki dönemde fiyata önemli katkılar sağladı ve hala da sağlamaya devam ediyor. Ancak DeFi tabanlı birkaç uygulamanın “patlaması”, kesinlikle Ethereum ağına olan güveni düşürüp ETH fiyatına etki edecektir.

Yine de DeFi sektöründe geleceğe yön verecek projelerin de olduğu unutulmamalı. Uniswap merkeziyetsiz borsası gibi projeler kısa sürede Coinbase kripto para borsasının hacmini geride bırakarak doğru yolda olduklarını kanıtladı. Buna ek olarak tamamen FOMO ile yükselen ve hiçbir temele dayanmayan projelerin varlığı ise sektörün genelini tehlikeye atıyor.

Bu balonun tam olarak ne zaman patlayacağı bilinmese de birçok uzman patlama konusundan emin gibi gözüküyor. Bunun Ethereum‘u nasıl etkileyeceği ise büyük bir soru işareti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • keko
    3 ay önce

    yani ben kazanamiyorum btc de onlar dusunde ben kazanayim |500 milyon dollarla oynamak kolay gunde yuzde 1 kazansan bile buyuk para| bu adam kadar asaglik birisi daha yok |

    2