reklamı kapat

Ünlü CEO, DeFi Sektöründeki Yükselişin Sebebini Açıkladı

Andre Cronje, Yearn Finance projesinin yükseliş sebebini açıkladı.
18:21
30 Ağustos 2020

DeFi sektörü tamamen patlama yaşadı ve birçok proje diğer kripto para yatırımcılarının akıllarının dahi almayacağı şekilde yükseldi. Önde gelen DeFi projelerinden Aave senenin başından beri %20.000 üzerinde artış elde ederken bir başka popüler DeFi projesi YFI ise bugün itibariyle 36.000 dolarlık birim fiyata kadar ulaştı.

YFI’nin daha önceki haftalarda 16.000 dolara kadar çıkıp Bitcoin’e fark atması, bunun yakın bir zaman içerisinde düşüş yaşayacağının düşünülmesine yol açsa da YFI değerini iki kattan fazla arttırmayı başardı. Peki DeFi uygulamalarındaki ve projelerindeki bu artışın gerçek sebebi ne?

YFI Kurucusu Yanıtladı: Yükselişin Sebebi Ne?

YFI’nin kurucusu Andre Cronje katıldığı bir etkinlikte bunun sebebini bütün çıplaklığı ile açıkladı. Cronje, DeFi uygulamalarına yönelik talebin tamamen açgözlülükten ve para kazanma hırsından kaynaklandığını, kimsenin teknolojiyi umursamadığını belirtti. Cronje’ye göre açgözlülük kaynaklı bu fiyat artışı yakında sert bir düşüş ile piyasayı sarsabilir.

Yine de altyapıda yer alan teknolojik gelişmelerin gelecek vaat ettiğini ifade eden Cronje, bazen fiyat artışı olmadan ilgi çekilemediğini vurguladı. Bu fiyat artışının kendileri ve proje için tehlike arz ettiğini itiraf eden ünlü ismin açıklamalarına Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov da katıldı.

Chainlink de 2020 yılında inanılmaz bir yükseliş elde etmiş ve 20 doların üstüne kadar çıkmıştı. Chainlink’in fiyatında sert bir düşüş görülmüş ve 15 dolara kadar gerileme yaşanmıştı. Bunun devamında ise şimdi ibrenin yeniden LINK’e işaret ettiği ve yükselişin kendini göstermeye başladığı görülüyor.

DeFi sektöründe sıradaki yükselişin hangi kripto para projesine denk geleceği ise şu an çokça merak ediliyor. Bu açgözlülük sürecinin bitmesi ise birçok kripto para yatırımcısına ciddi zarar getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.