Bitcoin hakkında yaptığı fiyat tahminleri ve bunların başarısı ile tanınan ünlü kripto para analisti Peter Brandt, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin şu an itibari paralara dayalı ekonominin yaşadığı problemlere rağmen gelecekte bunların yerini kripto paraların almayacağını düşünüyor.

Ünlü kripto para analisti 22 Temmuz tarihinde yayınladığı gönderisinde gelecekte direkt olarak kripto paralara ve özellikle stablecoin’lere endeksli ekonomi modelleri oluşacağını düşünenlere cevap verip, itibari paraların değerini büyük ölçüde kaybedeceğini düşünenlerin yanıldığını ifade etti.

Kripto Paralar, İtibari Paraların Yerini Almayacak

Peter Brandt, daha önceki yıllarda ABD’nin uyguladığı ancak sonra vazgeçtiği, buna rağmen hala birçok merkez bankasının uygulamaya devam ettiği Altın Standardı modelinin geri gelmeyeceğini ve diğer ülkelerin de bunu terk etmeye başlayacağını düşünmekte. Bunun yerine ise merkez bankalarının aralarında USD, JPY, CNH, EUR, CAD, AUD, GBP, Altın, Gümüş ve Ham Petrolün olduğu bir dizi varlığa endeksli olarak yollarına devam edeceklerini vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto paraların 5 ile 10 yıl arasında bütün itibari paraların yerini alacağını düşünenlere sert cevap veren Brandt, bunun bir rüya olduğunu ve yatırımcıların bundan uyanması gerektiğini vurguladı.