Ünlü Analist Yüzde 100-200 Yükselebilecek Altcoin’leri Sıraladı

Tecrübeli kripto para analisti ve trader'ı Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) ve bazı kripto paraların yaptığı güçlü ralli ile fiyatlarının yüzde 200'e kadar artabileceğini iddia etti. Analist, yakından takip ettiği yüksek potansiyelli altcoin'leri sıraladı.
13:30
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Tecrübeli kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) ve diğer bazı kripto paraların yaptığı ralli ile altcoin fiyatlarının yüzde 200’e kadar yükselebileceğini iddia etti ve yakından takip ettiği altcoin’leri sıraladı.

Analistin Radarındaki Altcoin’ler

Van de Poppe, 610 binden fazla Twitter takipçisine, yatırımcıların Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Chainlink (LINK) gibi altcoin’ler de büyük kazançlar sağlayabileceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Bütün piyasa yoğun bir şekilde hareket etmeye hazır görünüyor. Birçok altcoin ve Bitcoin, 50 günlük hareketli ortalamanın (MA) üzerine çıktı. Bitcoin 200 haftalık hareketli ortalamanın da üzerine çıktı. Bana göre bu, altcoin’lerin yüzde 100-200 oranında bir yükseliş yapabileceklerini gösteriyor.

Trader, AVAX‘ın mevcut fiyatı olan 24,34 dolardan 41 dolara çıkabileceğini belirterek, “Altcoin’ler buradan bir yüzde 100-200’lük daha koşuya hazır. Bir örnek olarak AVAX verilebilir. Daha önce 50 günlük MA üzerinde kırılım yaptı, MA’yı yeniden test etmesi sırasında gelen alımlarla kırılım doğrulandı. Yükselişteki hızlanma, önceki tüm yüksek seviyelerle birlikte 26 doların üzerinde gerçekleşiyor. 1 günlük grafikte boğa ıraksaması var. Altcoin‘de mümkün olan hedefler: 37-41 dolar.” ifadelerini kullandı.

Analist, yazım sırasında 43,31 dolardan işlem gören Solana‘nın yaklaşık yüzde 94’lük bir yükselişle 84 dolara yükselebileceğini de not etti:

Burada devam edebilecek bir altcoin daha var: SOL. Neden? Niye? 50 günlük MA’nın üzerinde tutundu. Sürekli yükselen dipler yapmasıyla alıcıların baskısı artıyor ve 26 dolardan alım yapılmasında hızlanma sağlıyor. Altcoin için potansiyel hedefler 62 ve 84 dolar.

Van de Poppe, Blockchain oracle ağı Chainlink‘in 7,20 dolardan işlem görüyor oluşunun altcoin’de alım yapmak için iyi fiyat seviyesi olduğunu da ekleyerek şunları söyledi:

Chainlink, iyi bir çıkış için hazır görünüyor. USD ve BTC çiftleri, aylarca süren yatay hareketler devam ederken birikimde gibi görünüyor. Şu anda yatırım yapılabilir bölgede. Ben LINK‘te 6-8 doların ömür boyu sürecek alım fırsatı olduğuna inanıyorum.

Kripto Para Piyasalarında Son Durum

Kripto para fiyatları, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Çarşamba günü faizi 75 baz puan artırması ve Başkan Jerome Powell’ın gelecekte güvercin faiz artışlarına gidebileceklerinin açıklamasının ardından hızla yükselişe geçti.

Bitcoin, yazım sırasında günlükte yüzde 4,67 yükselişle 23 bin 937 dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin Ethereum ise, aynı zaman diliminde yüzde 6,64 yükselişle bin 721 dolardan alınıp satılıyor. Özellikle Ethereum‘un yükselişi altcoin’leri yukarı yönlü baskılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar