Ünlü Analist Yatırımcıları Uyardı! Bu Altcoin Temel Zayıflık Belirtileri Gösteriyor

Ünlü kripto stratejisti Cardano (ADA) yatırımcılarını uyardı.
12:00
26 Aralık 2021
Ünlü Analist Yatırımcıları Uyardı! Bu Altcoin Temel Zayıflık Belirtileri Gösteriyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, piyasa değeri bakımından altıncı en büyük kripto para biriminin temel zayıflık belirtileri gösterdiğini söyleyerek Cardano (ADA) yatırımcılarını uyardı.

Ünlü Analist Cardano (ADA) Yatırımcılarını Uyardı

Kripto para analisti ve InvestAnswers sunucusu YouTube’da yayınladığı yeni bir videoda 382.000 abonesine Cardano‘nun sahiplerine karşı spekülatör tablosuna baktığını ve verilerin akıllı sözleşme platformu için umut verici görünmediğini söylüyor.

Ünlü analist son videoda Cardano hakkında şu ifadelere yer verdi;

“Cardano sahiplerine karşı spekülatörlere baktığınızda bu blok zinciri verilerinin tamamen doğru olduğunu varsayıyorum. Ancak uzun vadeli Cardano sahiplerinin yüzdesinin bu kadar düşük olmasına şaşırdım. Cardano sahiplerinin yalnızca %6,95’i bir yıldan fazla Cardano’ya sahip. Bunu bir düşün. %70’i kruvazör. Bu, yatırımcıların 12 ay veya daha kısa bir süredir ADA tuttuğu ve %25’inin aktif trader olduğu anlamına geliyor.

Öyleyse, bunu Ethereum ile karşılaştıralım… Ethereum yatırımcılarının %60’ı uzun vadeli sahiplerdir.”

Sırada Cardano’nun (ADA) aktif adres sayısı var ve bu, InvestAnswers sunucusuna göre kripto para birimi için başka bir kırmızı bayrak olarak yatırımcıların karşısına çıkıyor.

“Şimdi aktif adreslere bakalım. Araştırmanız gereken bir başka ilginç istatistik. Sadece adres sayısı değil, zincirin üç milyon adresi var ama sadece %4’lük kısmının aktif olduğu görülüyor. Ve tekrar Ethereum’la karşılaştırdığımızda, Ethereum’da 66 milyon adres olduğunu unutmayın. Ve bu adresler çok sayıda uzun vadeli sahiplerine rağmen, iyi düzeyde aktiviteye sahipler.”

ADA’ya İlgi Az

Google trendlerine bakıldığında, kripto stratejisti bireysel yatırımcıların şu anda altıncı en büyük kripto para birimine karşı çok az ilgi gösterdiğinin altını çizdi.

“Öyleyse Google trendlerine bakalım. İnsanlar Cardano’yu umursuyor mu? Google trendleri, küresel olarak, son 12 ayda, bir yılın en düşük seviyelerine geri döndü. Bu da kimsenin Cardano ile ilgilenmediği anlamına geliyor.”

Kripto analisti Cardano yatırımcılarını uyarsa da, bir başka kripto stratejisti Capo, ADA‘nın 1,20 dolarlık alanı destek olarak başarıyla yeniden test ettikten sonra güç belirtileri gösterdiğine inanıyor. Öyle ki Capo’ya göre, Cardano muhtemelen %580’lik bir ralli hedefliyor.

“Bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece, bir sonraki (ATH) 3-4 dolar olmalı ve ADA bu seviyenin üzerinde konsolide olursa muhtemelen 10 dolar göreceğiz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar