Ünlü Analist Bu 2 Altcoin’de Fırsat Bölgelerini İşaretledi: Bu Fiyatlara Gelince Hemen Alacağım

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Federal Reserv'in faizi 25 baz puan artırmasının ardından Bitcoin (BTC) ve takibindeki 2 altcoin için son yorumlamasını yaptı.
13:38
4 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe, Federal Reserv’in faizi 25 baz puan artırmasının ardından Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH) rakibi Fantom (FTM) için son yorumlamasını yaptı.

Bitcoin’de O Seviyeye Dikkat!

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yeni bir strateji oturumu videosunda 160 binden fazla Youtube abonesine Bitcoin‘in 23 bin dolardaki önemli destek seviyesini koruyamaması durumunda, en büyük kripto para mevcut değerinden yaklaşık yüzde 10 daha aşağıya inebileceğini belirterek yatırımcıları uyardı:

Bu noktada fiyat hareketinde ne görebiliriz? Volatilite. 22 bin 400 dolardaki destekten yaptığımız sıçrama bu aşamada çılgınca.  En yüksek seviyeyi aldığımız bu ralliye sahibiz ve şimdi bir önceki tepe seviyeyi bir kez daha kıramadık. Bu da nihayetinde daha fazla aşağı yönde hareketle sonuçlanıyor ve 23 bin doları göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye olarak işaretliyorum. 23 bin doların üzerinde kalmamız gerekiyor. Eğer 23 bin doların üzerine kalamazsak 21 bin 200 dolara doğru düzeltme ile karşı karşıya kalacağız.

BTC, bu yazının hazırlandığı sırada analistin işaret ettiği seviyenin üzerinde, son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,55 düşüşle 23 bin 340 dolardan işlem görüyor.

Analistin Cardano (ADA) ve Fantom (FTM) Analizi

Van de Poppe, ayrıca 645 binden fazla Twitter takipçisine Cardano‘nun yukarı yönde güç göstermediğine dikkat çekerek olası bir düzeltmede 0,35 dolar gibi daha düşük bir seviyeye gerileyebileceğini belirtti. Analist, ADA’nın 0,42 doları geçip burayı desteğe çevirmesi halinde ise fiyatın 0,50 dolara kadar yükselebileceğini belirtti:

Henüz herhangi bir güç göstergesi görmüş değilim. Bir düzeltme olursa ya da 0,42 dolardaki bölge desteğe dönüşürse 0,35 dolar civarında açığa alış yapmak isteyeceğim bir durumla karşı karşıya kalacağım.

ADA bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,33 yükselişle 0,40 dolardan işlem görüyor.

Van de Poppe, son olarak Fantom‘u yorumladı ve altcoin’in 0,66 dolardaki daha yüksek zaman dilimi direnç seviyesine yaklaştığını ve yeniden yükselişe geçmeden önce 0,50 dolara düşebileceğini söyledi:

FTM, boşluğu hızla kapatırken daha yüksek zaman dilimi direncine yaklaşıyor. Eğer bir düşüş olursa alım yapmak için 0,50 dolar civarı seviyeler ilgimi çeker.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar