X


Ünlü Analist: “Bitcoin Yükselişe Devam Ederken Dogecoin Yıkıma Uğrayacak”

Ünlü analist Yassine Elmandira, Bitcoin ve Dogecoin hakkında görüşlerini aktardı.
16:30
12 Mayıs 2021

Ark Financial’ın başarılı kripto para uzmanlarından Yassine Elmandira, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içerisinde altının en zorlu rakibi olmaya devam edeceğini aktardı. Elmandira bununla birlikte son günlerin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin’in büyük bir düşüş göreceğini kaydetti.

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Ark Investment şirketinin başarılı kripto para analisti Yassine Elmandira, Elon Musk’ın bir şaka parayı gerçek bir değere dönüştürme çabalarının boşa olduğunu belirtti. Analist, Dogecoin’in önümüzdeki dönemde büyük kayıplar yaşayacağına inanıyor.

Bitcoin ve Ethereum Piyasaya Önderlik Ediyor

Yassin Elmandira, lider kripto para Bitcoin ve en büyük altcoin Ethereum’un mevcut piyasaya liderlik ettiğini belirtti. Ünlü analist, Bitcoin ve Ethereum’un uzun vadede sağlam adımlarla trilyonlarca dolarlık yeni bir varlık sınıfına dönüşeceğini öngörüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Mevcut boğa koşusu toplam kripto para piyasası değerinin tarihinde ilk kez 2.5 milyar doları görmesini sağladı. Bitcoin ve Ethereum’un gelecekte oldukça önemli yerlere geleceğini savunan isim, BTC’nin önümüzdeki beş yıl içerisinde altına karşı 10 kat kazanç sağlayacağını ileri sürdü. Öte yandan Ethereum özelinde yorumlarda bulunan Elmandira, en popüler ikinci kripto paranın trilyonlarca dolarlık fırsatlar sunabileceğini aktardı. Bugün itibarıyla Ethereum 500 milyar dolarlık piyasa değeri ile Visa, JPMorgan ve Samsung gibi devleri geri bırakmayı başardı.

Elon Musk’ın Anketi

Ünlü analist, DOGE’un büyük bir yıkım göreceğine inanıyor. Yaklaşık 8 yıl önce bir Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürülen Dogecoin, an itibarıyla 64 milyar dolarlık piyasa değerine sahip durumda.

XRP, Tether ve ADA’yı listelerde geçmeyi başaran Dogecoin, kısa süre içerisinde top 10’de dördüncü sıraya kadar tırmanmıştı. Milyarder isim Elon Musk, SNL etkinliğine katılmış ve ardından Twitter’da dev bir anket başlatmıştı. Musk’ın, “Tesla’nın Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesini istiyor musunuz?” anketi büyük ölçüde eleştiriye maruz kaldı.

Buna rağmen, DOGE’un oldukça spekülatif olduğunu belirten Elmandira popüler kripto paranın fiyatında bir düşüş bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar