TV Üreticisi LG Electronics NFT Projesini Duyurdu: Dikkat Çeken Altcoin Tercihi

Güney Kore merkezli televizyon üreticisi LG Electronics, bugün yaptığı duyuruda altcoin projesinin yardımıyla yeni bir NFT platformu başlattığını belirtti.
09:30
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Güney Kore merkezli dünyaca ünlü televizyon üreticisi LG Electronics, bugün yaptığı duyuruda altcoin projesi Hedera Blockchain’inin yardımıyla yeni bir NFT platformu başlattığını açıkladı. Televizyon üreticisinin NFT projesi için Hedera ağını tercih etmesi dikkat çekti.

NFT Projesi LG Art Lab

LG Electronics, bugün yaptığı duyuruda yeni başlattığı NFT platformunun adının LG Art Lab olduğu, müşterilere televizyonlarında NFT biçiminde dijital sanat eserleri satın alma, satma ve sergileme imkanı verileceği belirtildi.

Yapılan duyuruda, LG Art Lab’ın ABD’de ve birçok ülkede webOS 5.0 ve daha yeni webOS sürümlerini çalıştıran televizyonlarda kullanılabileceği belirtildi. Sanatçıların profillerinin bulunduğu ve yaklaşmakta olan NFT çalışmaları için önizleme imkanı sunan bir özelliğin yanı sıra, yakında piyasaya sürülecek yeni NFT’ler için bir geri sayım sayacı olacak. Platformun pazar yeri, ticari NFT parçaları için de ortam sağlayacak.

LG, NFT pazarındaki fırsatları gören ve bu fırsatları yakalamak için harekete geçen ilk büyük şirket değil. Haziran ayında İsviçreli saat üreticisi Tag Heuer, müşterilerine belirli akıllı saatlerin ön yüzünde NFT’leri göstermenin bir yolunu sunan yeni bir araç duyurdu. NFT hamlesi ile pazara giren şirketler LG ve Tag Heuer ile sınırlı değil.

Hedera Ağı ve NFT

Hedera ağı, şu anda test aşamasında olan ve akıllı telefonlar için LG patentli bir kripto para cüzdanı olan Wallypto aracılığıyla yapılan işlemlerle yeni platformun temelini oluşturuyor.

Hedera geliştiricisi Swirlds Labs’ın CMO’su Christian Hasker, LG’nin NFT projesine ilişkin yaptığı açıklamada, projenin NFT‘leri “bilgisayar tabanlı koleksiyon ürünleri olmanın ötesine ve diğer herhangi bir sanat eserinin sahibinin adeta evindeymiş gibi sergilenen bir sanat eseri haline getireceğini” belirtti.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Hedera (HBAR), son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,92 yükselişle yeşil bölgede hareket ederek 0,06166 dolardan alınıp satılıyor. HBAR‘da tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH), 16 Eylül 2021 tarihinde 0,5701 dolarla kaydedildi. Altcoin’in fiyatı o tarihten beri yüzde 89,18 düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar