X


Türk Analistten Heyecan Veren Ethereum (ETH) Açıklaması

Ethereum fiyatı yakında hareketlenebilir.
19:17
17 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 17.178 dolardan işlem görüyor ve altcoinler bu yükselişle beraber biraz olsun hareketlendi. XRP %5,45’lik yükselişe 0,29 dolara kadar yükselirken ETH sadece %2,27’lik yükseliş ile 469 dolar seviyesine geldi. Tanınan bir analist ve yatırımcı ise Ethereum için oldukça heyecan verici açıklamalarda bulundu.

Ethereum Yükselişi Rekor Getirebilir

Tobby Kitty olarak bilinen analist, 2020 ve 2021 yıllarının aslında Ethereum’un yükseliş ile anılabileceğini ima etti. Daha önce Ethereum fiyatının ve piyasa hakimiyetinin Bitcoin’in piyasa hakimiyetini geçmeye çok yaklaştığını belirten analist, o tarihlerde ETH ağının şimdikinden çok daha köt übir durumda olduğuna dikkat çekti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tobby Kitty’e göre Ethereum ağı 2017 yılındaki boğa sezonundan bu yana çok değişti ve yeni bir altcoin rallisinde “Flippening” yaşanabilir. Flippening, bu bağlamda Ethereum’un bir üstteki kripto para yani Bitcoin ile yer değiştirmesi anlamına geliyor. Tobby Kitty konu hakkında yaptığı açıklamada 2017 yılında Ethereum ağını kilitleyen tek uygulamanın Crypto Kitties olduğunu ve şu an durumun çok farklı olduğunu düşünüyor.

“Ethereum Artık Bambaşka Bir Dünya”

“Modern bankacılığın yapabildiği neredeyse her şeyin” Ethereum tabanlı DeFi uygulamaları ile yapıldığını ifade eden analist, aslında bu ifadesinde haklılık payına sahip. Tobby Kitty konu hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

“Marttan bu yana sadece Bitcoin ve Ethereum konuşmuşumdur. Toplayın alın demişimdir. İkisi de USD’ye karşı manyak fiyatlandı. Altcoinlerden olabildiğince kaçtık, bir kaç girişimimiz oldu, hepsinden de kâr ettik (Holo hariç). Altcoinler böyle, dayanamayan Bitcoin’den devam etsin.

Toparlayacak olursak, Bitcoin boğaya devam edecek. Ufak düzeltmeler elbette bekliyorum. Sonra Ethereum bütün Altlar adına konuşacak. Altlar hareketlenecek. Merak etmeyin. Şu an yapılması gereken Bitcoin’i izlemek, ben zaten çantamı doldurmuşum, uygun yerden coin alıyorum ufak.”

Altcoin Rallisi Nasıl Başlayacak?

Analist buradaki açıklamasından da görülebileceği üzere altcoin rallisinin Ethereum ile başlayacağını düşünüyor. Bitcoin’in 2017 yılındaki haliyle aynı olduğunu savunan tecrübeli isim, Ethereum’un ise o halinin çok daha üzerinde ve gelişmiş olduğunu ifade etmekte.

Gerçekten de toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin kısa sürede çok fazla geliştiği biliniyor. ETH fiyatı ise buna rağmen hala hareketsizliğini korumakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar