reklamı kapat

Tron Bağımsızlık Günü Kutlu Olsun!

Tron’un kendi Blockchain’ine geçmesinin üzerinden bir yıl geçti ve kripto para bugün CMC’de ilk on arasına girdi...
20:00
24 Haziran 2019

Bundan bir yıl önce Tron ağı bağımsız bir Blockchain olarak yoluna devam etmeye başladı ve o günden beri Tron CEO’su Justin Sun şirket için çok fazla şey yaptı.

Tron Bağımsızlık Günü

U.today’in haberine göre, bir yıl önce 2018 Haziran’ın sonlarında Tron, Ethereum Blockcahin’inden ayrılarak kendi Blockchain’ine geçti ve bağımsız bir şekilde yoluna devam etmeye karar verdi. Dolayısıyla ERC20 token’ından bir ayrılış başladı. CEO Justin Sun 25 Haziran’da paylaştığı bir tweet ile “Hoşçakal Ethereum! Tron Bağımsızlık Gününüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Tron’un en sadık destekçilerinden Misha Lederman, Tron VAkfı ve Justin Sun’ın o günden bu yana elde ettiği başarıları bir tweet ile paylaştı:

1 yılda Tron’un başardıkları:

  • Uygulanan SR oy verme ve yönetimi
  • BitTorrent
  • BTT başlatıldı
  • Opera, Binance ve başkalarıyla ortaklıklar
  • Güncel 2 stablecoin
  • 3 milyon hesaba ulaşıldı
  • Hayır kurumu 9 milyon gelir elde etti

Tron Bağımsızlık Gününüz kutlu olsun

Lederman’ın yukarıda saydıklarının yanı sıra Justin Sun Warren Buffet ile öğle yemeği yiyip Buffet’ı kripto paralar konusunda ikne etmek adına yaklaşık olarak 4.5 milyon dolar bağış yaptı. Sun’ın bu adımı eğer işe yararsa kripto para ekosistemi için oldukça önemli bir adım olacak. Sun ve Buffet ile ilgili detayları bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Tron Yeniden İlk Onda

Geçtiğimiz aylarda CEO Sun, attıkları adımlarla Haziran ayında Tron’un yeniden Coinmarketcap sıralamasında ilk onda yer almasını sağlayacaklarının sözünü vermişti. Tron bugün Coinmarketcap’de 10. sıraya yükselmeyi başardı. Ayrıca ilk ona girmesinin ardından kripto paranın fiyatında da %5,49’luk güzel bir artış yaşandı. Yazının yayıma hazırlandığı sırada Tron 0.039 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun