Reklam

Topluluktan Popüler Altcoin için %56 Yükseliş Öngörüsü

Cardano'nun (ADA) fiyatı, kripto para piyasalarına olan duyarlılığa paralel olarak hareket etmeye devam ederken, CoinMarketCap'teki topluluk altcoin'in Ağustos sonuna kadar yüzde 56 yükselmesini öngörüyor.
13:30
27 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano‘nun (ADA) fiyatı, kripto para piyasalarına olan duyarlılığa paralel olarak hareket etmeye devam ederken, yatırımcılar ve trader’lar altcoin’e yatırım yapma adına en iyi fiyat noktasını belirlemek için Hisse Kanıtı (PoS) varlığını değerlendiriyor.

Yüzde 56 Yükseliş Öngörüsü

CoinMarketCap’teki etkin kripto para topluluğu, kullanıcıların dijital varlıkların gelecekteki fiyatları hakkında spekülasyon yapmalarını sağlayan “Fiyat Tahmini” özelliğini kullanarak ADA token’ının 31 Ağustos 2022 tarihine kadar ortalama 0,7311 dolar fiyatla işlem göreceğini öngörüsünde bulundu. Bu öngörü, ADA’nın mevcut fiyatlardan Ağustos ayının sonuna kadar yüzde 56,20 yükselmesi veya değerini 0,263 dolar artırması anlamına geliyor.

Yazım sırasında 14 bin 192 CoinMarketCap üyesi ortalama tahmine ulaşmak için oy kullandı. Üyelerin altcoin için Eylül sonu fiyat öngörüsü ise, ortalama 0,7078 dolar.

Cardano, 2022’nin başından bu yana, Ocak ayında yılın en yüksek seviyesi olan 1,60 dolardan mevcut fiyatına düşerek aşağı yönlü bir seyir izledi. Birkaç geçici yükseliş kaydedilmesine rağmen, genel trend aşağı yönlüydü. ADA, yazım sırasında gün içinde yüzde 0,48 ve önceki hafta boyunca yüzde 10,19 düşüşle 0,468 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, sekizinci en büyük kripto para olan Cardano’nun piyasa değeri şu anda 15.85 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Öte yandan, bir derin öğrenme algoritması Cardano’nun Ağustos ayının sonunda 2,63 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Vasil Hard Fork’u Yaklaşıyor

Düşüş piyasasına rağmen, Cardano ekosisteminin geliştiricisi Input Output (IOHK), ana ağ güncellemesine yönelik önemli bir adım olan test ağının (testnet) başarılı bir şekilde hard fork’landığını ve geliştiricilerinin son test ve entegrasyon süreçlerine başlamaya hazır olduğunu duyurdu.

Hard fork’un son hazırlıkları ve başarısı, Cardano’nun fiyatını ay sonuna kadar olumlu yönde etkileyebilir. ADA’nın geçmiş fiyat hareketlerine bakıldığında, her hard fork’u öncesinde hep ralli yaptığı görülebilir. Bununla birlikte, Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hard fork’u ağın en büyük güncellemesi olarak nitelendirerek riskleri her zamankinden daha fazla artıran bir açıklamaya da imza attı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar