X


Topluluk Odaklı Dijital Gayrimenkul Projesi: Ethereum Towers

Ethereum Towers, gelecek için bir metaverse ve güçlü bir topluluk ekosistemi inşa eden önemli projeler arasında yer alıyor.
15:41
6 Ocak 2022

Tüm dünya vatandaşları kripto para birimleri ile ilgili işlemler yapmaya henüz yeni yeni alışıyor. Bu alanda hızlı yol kat edenler olduğu gibi henüz kripto para birimlerini dolandırıcılık olarak değerlendirenler de var. Ancak teknoloji ve zaman artık eskiden olduğundan daha hızlı ilerliyor ve çağa ayak uydurmamak gibi bir lüksümüz bulunmuyor. Daha kripto para birimlerine adapte olamamış ve deyim yerindeyse öcü gibi gören bir kesim olsa da biz artık dijital arsaları, dijital sanatı, dijital tapu senetleri ve dijital gayrimenkulü konuşuyoruz.

Geleceğe giden treni kaçırmak istemeyen kişiler şimdiden metaverse’de arsalar satın alıyor, NFT eserlere büyük yatırımlar yapıyor ve dijital evlerini satın alıyor. Gelecek için bir metaverse ve güçlü bir topluluk ekosistemi inşa eden projelerden biri de Ethereum Towers olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum Towers Ekosistemi

Ethereum Towers ilk olarak oluşturduğu güçlü topluluk ile dikkatleri çekiyor. Proje henüz tasarım aşamasındayken bile Ethereum Towers’ın Discord kanalında güçlü bir topluluk oluşmuş durumdaydı. Lightpaper’ın yayınlanması ve yol haritasının açıklanması ile de bu topluluğun daha güçlü bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

1 topluluk, 2 kule, 202 kat ve 4.388 apartman dairesinden oluşan metaverse projesi Lightpaper’ını geçtiğimiz günlerde yayınladı. Dijital gayrimenkul projesinin Lightpaper’ına göre Ethereum Towers, yakın zamanda kullanıcılar ile buluşacak olan Ethereum Worlds Metaverse‘de yer alacak. Ayrıca kullanıcılar NFT olarak satın alacakları dairelerini istedikleri gibi dizayn edebilecek, evlerinde komşularını ağırlayabilecek, ortak alanlarda sosyalleşebilecek ve yenilenen bir NFT pazarına erişebilecek.

Aslında pandeminin de etkisi ile insanlar sosyalleşme ihtiyaçlarını büyük ölçüde online şekilde giderirken Ethereum Towers belki de doğru zamanda doğru yerde olan bir proje olarak da değerlendirilebilir.

Ethereum Towers’ın Kat Ettiği İlerleme

Ethereum Towers öncelikle topluluğunu oluşturarak başladı. Çünkü proje ilk adımda yola topluluk odaklı bir temel ile çıktı. Discord’da oluşturulan club, spor salonu, tiyatro, kitap kulübü, eğlence kulübü ve sanat kulübü gibi odalarla topluluğun erken aşamada birbirine bağlanması sağlandı. Sürekli olarak düzenlenen aktiviteler ile adeta discord üzerinde bir sosyal buluşma ortamı sağlandı.

Daha sonra Ethereum Towers’da bulunan ilk kuledeki dairelerin yarısı rastgele olarak discord kanallarında aktif olarak projenin gelişimi için çalışan, fikir üreten ve discord kanalında NFT ruhuna uygun şekilde “takılan” üyelerine dağıtıldı. Bu kuledeki dairelerin diğer yarısı ise NFT topluluklarına ve işbirliklerine ayrıldı.

Lightpaper’ın yayınlanması ile de Ethereum Towers’ın kat planları ve yol haritası meraklılar ile buluşturulmuş oldu. Ligthpaper’ın yayınlanmasından sonra ise Opensea üzerindeki 2. el satışlarda artışlar yaşandı. Ayrıca proje, Twitter hesabından yaptığı açıklamalar ile erken yatırımcılar için bir çok açık arttırma başlattı. Projenin geleceğine güvenen katılımcılar, lüks ve standart daireleri bu açık artırmalar ile satın alıyorlar.

Ethereum Towers’ın mimarisini tanıtan ilk video da yakın zamanda yayınlandı. Proje topluluk odaklı olarak devam ettiği için, discord kanalını takip edenler projede gelinen aşamaları birinci ağızdan öğrenme fırsatını elde ediyor. Twitter‘dan yapılan son açıklamalara göre metaverse yatırım organizasyonu vEmpire CEO’su Dominic Ryder’ın Ethereum Towers’a danışman olarak katıldı.

Önümüzdeki günlerde 2. kule NFT satışının da başlayacağını şimdiden duyurmak isteriz. Güçlü ekibi ve topluluğu ile dikkatleri çeken Ethereum Towers ile ilgili gelişmeleri Discord kanallarından takip edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar