Tom Lee Bakkt Platformundan Çok Umutlu

3 gün sonra açılacak olan Bakkt platformu piyasaya umut vaat ediyor...
17:00
20 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Artık hepimizin tanıdığı analistlerden biri, kripto paraların kurumsal olarak alım satımına izin verecek olan ve uzun zamandır heyecanla beklenen platform Bakkt’ın kripto paralar için bir güven kaynağı olacağını dile getirdi.

Bakkt’e Övgü

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee 19 Eylül’de yaptığı bir Twitter paylaşımıyla Bakkt’in kripto para alanı üzerindeki etkisinin Bitcoin fiyat artışı yönünde olacağını ifade etti.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Intercontinental Exchange merkezli Bakkt platformu 23 Eylül’de kullanıcısıyla buluşacak. 6 Eylül’den beri para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilen yatırımcılar, 23 Eylül itibariyle platformdan tam anlamıyla yararlanmaya başlamış olacak.

Dün 10.000 doların altına düşen Bitcoin fiyatı piyasada küçük çaplı bir endişe ortamı yaratmış olsa da Bakkt platformunun 3 gün sonra açılacak olması fiyat açısından yatırımcıları heyecanlandıran bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Tom Lee de bunu göz önünde bulundurarak şu açıklamayı yapıyor:

Bakkt ve Bakkt’ın kurumlarla beraber kripto paralara olan güveni arttırma konusundaki yeteneğinden çok umutluyum.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Dün Bitcoin fiyatlarında beklenmedik hareketler yaşandı. Çünkü FED’in bir faiz indirimi daha yapmasının fiyatta olumlu yönlü etki yaratması bekleniyordu. Ancak bunun tam tersi oldu ve fiyat 10.000 doların altına indi.

Uzun süredir 10.000 bandında devam eden fiyatın birden düşmesi piyasada bir telaşa sebep olsa da bazı analistler 9.400 doların altı görülmediği sürece endişeye gerek olmadığını ifade etti. Analistlerin söylediği gibi de oldu ve Bitcoin fiyatı kısa sürede kendisini toplayarak yeniden 10.000 doların üzerinde çıktı.

Bakkt’ın açılmasına 3 gün kalmış olmasının fiyat üzerinde etkisinin olup olmadığı kesin olmasa da yalnızca Tom Lee değil piyasadaki çoğu isim Bakkt konusunda umutlu….

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar