X


TikTok NFT Pazarına Giriyor! İşte İlk Koleksiyon ve Sıfır Maliyetle NFT Basma

TikTok nihayet NFT alanında da adım atıyor. Ciddi hacim oluşabilir.
21:05
30 Eylül 2021

Dünya genelinde 1 milyardan fazla insanın kullandığı platform artık NFT alanında da var. TikTok bünyesinde sayısız içerik oluşturucu barındırıyor. Özellikle gelir modelleri sayesinde çok sayıda insan TikTok platformuna özel videolar hazırlıyor. Doğal olarak hızla büyüyor, daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. TikTok tarafından bugün yayınlanan blog yazısında da şirket içerik yönünden güçlerini NFT ile katlayacaklarını duyurdu.

TikTok En İyi Anlar

İlk NFT koleksiyonu “En İyi Anlar” olarak açıklandı. Ethereum (ETH) ağında sunulacak NFT’ler Ethereum için ilk karbon nötr layer2 ölçekleme çözümünü oluşturmak için StarkWare’in yenilikçi teknolojisini kullanan Immutable X tarafından desteklenecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

TikTok En İyi Anlar, platformdaki en sevilen içerik oluşturucuların 6 videosundan oluşuyor. Lil Nas X, Rudy Willingham, Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FNMeka, Jess Marciante ve Gary Vaynerchuk dahil olmak üzere birçok TikTok fenomeninin içerikleri koleksiyonda yer alacak. Koleksiyonlardan elde edilen gelirlerin tamamına yakını içerik oluşturuculara ulaşacak. Aynı zamanda fenomenlerin taraftarları bu NFT’leri satın alarak onları destekleyecek.

Immutable X içerik oluşturuculara sıfır gas ücretiyle mint imkanı sunacak.

Immutable X Nedir

Gelecekte büyük ihtimalle adını daha fazla duyacağız. NFT oluştururken bir işlem ücreti ödüyorsunuz. Fakat çok yeteneklisiniz, hatta sanatçı seviyesinde üretim yapabiliyorsunuz. Yine de işlem ücreti ödemeniz gerekir mi?  Immutable X sayesinde hayır, Ethereum tabanlı bu uygulama saniyede 9 bin işlemi karşılayabiliyor ve ücretsiz.

StarkWare ortaklığında geliştirilen proje yakın zamanda detaylarını anlattığımız sıfır bilgi toplama algoritmasıyla çalışır. Gizlilik son derece güçlü ve platformun güvenliğini de artırılmış görünüyor. TikTok ile ortaklaşa böyle bir işe girişilmesi elbette platformun popüleritesini de artıracaktır. Bir NFT mint etmek için 300 dolara kadar para ödeyerek korku anında 200 dolara satmaktan da mantıklı görünüyor.

Ayrıca projenin destekçileri arasında Coinbase, FTX, Huobi Ventures gibi oldukça popüler markalar da bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar